11.3 C
Warszawa
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Jim Press w zarządzie Best Buy

Best Buy Co. ogłosiło włączenie Jamesa E. Pressa, prezesa i CEO koncernu samochodowego Toyota w Ameryce Północnej, do zarządu firmy.

– Jesteśmy szczęśliwi mogąc powitać Jima w naszym zarządzie – mówi Richard Schulze, założyciel i prezes Best Buy. – Jest on dobrym liderem szanującym tradycję firmy, z drugiej strony jednak jego innowacyjne pomysły dostarczają klientom niesamowitych wrażeń. Jim podobnie jak my, wierzy w nawiązywanie długoterminowych relacji z klientami. To podejście, w połączeniu z międzynarodowym doświadczeniem i wiedzą z zakresu sprzedaży logistyki oraz dystrybucji powoduje, że będzie on doskonałym członkiem zarządu.

Od młodości zakochany w samochodach, Press rozpoczął swoją karierę od studium przypadku dla General Motors, a po ukończeniu studiów zatrudnił się w Ford Motor Company. W 1970 roku był jedną z pierwszych osób, które podjęły pracę w Toyota. Przez 36 lat piął się po szczeblach kariery japońskiego producenta samochodów. Obecnie jest prezesem firmy w Ameryce Północnej oraz pierwszym członkiem zarząd koncernu nie wywodzącym się z Japonii.

Źródło: American Digital Networks, 20.12.2006

 

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili