3.8 C
Warszawa
niedziela, 21 kwietnia, 2024

Jak styl życia wpływa na problemy z sercem

Choroby serca są najczęstszą przyczyną zgonu w Stanach Zjednoczonych. Z wyjątkiem takich czynników ryzyka jak wiek, czy dziedziczność, które nie mogą być kontrolowane, wiele innych, w tym palenie, cholesterol, ciśnienie krwi, otyłość i brak aktywności mogą być modyfikowane.

"American Journal of Lifestyle Medicine" poświęcił tej tematyce artykuł, w którym dowodzi, że większość chorób układu krążenia wynika z przyjętego w krajach rozwiniętych stylu życia. Specjaliści dowodzą, że  najlepszym sposobem na poprawę sytuacji jest uświadomienie pacjentom, że jeśli nie podejmą aktywnego trybu życia, bądą się niezdrowo odzywać i palić, to problemy z sercem prawie na pewno się pojawią.

Amerykanie są autorami hasła: zarządzanie chorobą. Nie jest to zwykłe leczenie skutków, lecz również prowadzenie skutecznej akcji prewencyjnej. Jest to opcja otwarta dla wszytkich podmiotów działających na rynku medyczno-farmaceutycznym.

Źródło: Science Daily, 12.01.2007

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili