8.6 C
Warszawa
piątek, 23 lutego, 2024

Immo Industry buduje dla Rompa

Immo Industry Group rozpoczyna budowę zakładu produkcyjnego dla holenderskiej firmy Rompa w Czechach.

Firma Immo Industry Group (IIG), ogólnoeuropejski deweloper inteligentnych nieruchomości przemysłowych i logistycznych, rozpoczyna budowę zakładu produkcyjnego w Vyskovie w Czechach dla producenta wyrobów z tworzyw sztucznych  – holenderskiej firmy Rompa Kunststofprodukten B.V.

Spółka Rompa jest światowym dostawcą  wyrobów z tworzyw sztucznych dla międzynarodowych korporacji oraz lokalnych odbiorców. Zajmuje się rozwojem i produkcją wyrobów z tworzyw sztucznych, m.in.: części wyposażenia biurowego, półek, standów, pojemników, podstawek i opakowań
z zastosowaniem formowania w technologii wtryskiwania oraz metody termoformowania.  Klientami firmy Rompa są między innymi: Braun, Moduslink, Payer, Panasonic, Parker and Webasto. Nowy zakład produkcyjny w Vyskovie będzie produkował głównie na potrzeby firm Philips i Siemens.

Zarząd spółki Rompa podjął decyzję o rozpoczęciu budowy nowej fabryki w pobliżu istniejącego już obiektu w Vyskovie, zaś spółce IIG udało się znaleźć idealną lokalizację dla projektu: teren o powierzchni 28.900 metrów kwadratowych. Na nim inżynierowie Immo Industry Group zaprojektowali obiekt produkcyjny na  działce o powierzchni 10.800 metrów kwadratowych. Będą tu produkowane części motoryzacyjne oraz opakowania i podzespoły, które trafią na światowe rynki. W fazie projektowania uwzględniono szereg niestandardowych wymogów technicznych, m.in. ustawienie dwóch dźwigów, które będą w stanie przenieść 5 ton tworzywa na odcinku 28 metrów. Podłoga obiektu została zaprojektowana tak, by wytrzymała obciążenie 10 ton na metr kwadratowy. Inne kryteria techniczne, którym musieli sprostać inżynierowie Immo Industry Group dotyczyły specjalnego sytemu wentylacyjnego. Sukcesem zakończyły się też negocjacje IIG z przedstawicielami władz lokalnych – wszystkie stosowne pozwolenia specjaliści otrzymali na czas.

Dyrektor czeskiej filii, Rompa CZ, Arno Morssinkhof, jest przekonany, że Immo Industry Group zbuduje nowy zakład  w terminie i zgodnie z najnowszymi standardami technologicznymi. 

– Nowy obiekt sprawi, że spółka Rompa CZ – posiadająca certyfikaty ISO i ISO/TS, będzie produkować  swoje wysokiej jakości wyroby jeszcze szybciej i wydajniej, a klientom oferować jeszcze lepszą obsługę. Ten projekt stanowi znakomitą szansę rozwoju dla Rompa Cz i z pewnością przyczyni się do umocnienia pozycji lidera na rynku – mówi.

– Nasi inżynierowie opracowali mocne, wysokiej jakości rozwiązania techniczne, które przekonały do nas zarząd Rompa – zaważyły doświadczenie inżynieryjne  i nasza wydajność. Możemy pochwalić się tym, że  mamy wysoko wykwalifikowany zespół, który rozwiązuje problemy lokalnie; budowę zamierzamy ukończyć w ostatnim kwartale 2008 roku – mówi Jan Jirotka, Dyrektor Generalny Immo Industry Group na Czechy.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
319ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili