ILiM opracuje nowoczesne rozwiązanie w transporcie kontenerowym

Nadzorowany przez Ministerstwo Gospodarki Instytut Logistyki i Magazynowania realizuje wraz z Bałtyckim Terminalem Kontenerowym projekt badawczy LogiCon.Współfinansowane przez Komisję Europejską przedsięwzięcie ma na celu zwiększenie wydajności procesów związanych z intermodalnym transportem kontenerów.


 


Celem projektu jest budowa platformy wymiany informacji pozwalającej na zarządzanie procesami logistycznymi. Obecnie wymiana informacji odbywa się w drodze papierowej. Planowana platforma usprawni komunikacje pomiędzy dostawcami usług logistycznych: spedytorami, operatorami intermodalnymi, przewoźnikami manewrowymi a morskim terminalem kontenerowym.


 


Pozwoli to przede wszystkim zredukować koszty i zaoszczędzić czas związany z organizacją i realizacją przewozów intermodalnych. Elektronizacja wymiany informacji pomiędzy uczestnikami procesu transportu to także łatwy i szybki dostęp online do informacji bieżących i archiwalnych. Z kolei przejrzyste i ustandaryzowane reguły współpracy pomiędzy partnerami przyczynią się do wzrostu konkurencyjności przewozów intermodalnych poprzez podniesienie jakości świadczonych usług.


Więcej informacji:


http://www.ilim.poznan.pl/aktualnosci/500-ilim-wraz-z-bct-realizuje-europejski-projekt-badawczy-logicon


http://www.logicon-project.eu/


 


Źródło: Ministerstwo Gospodarki

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili