16.8 C
Warszawa
piątek, 24 maja, 2024

IIG zrealizuje nowe inwestycje

Immo Industry Group (IIG) zbuduje w Polsce dwa kolejne zakłady produkcyjne dla klientów ze Skandynawii. 

Zakład dla firmy Outokumpu, globalnego producenta wyrobów ze stali nierdzewnej z siedzibą w Finlandii, powstanie w parku przemysłowym IIG Industrial Park Katowice. Z kolei dla firmy Plastal, dostawcy tworzyw sztucznych dla przemysłu motoryzacyjnego, między innymi dla marek, Volkswagen, Fiat i Ford, grupa IIG zbuduje montażownię w Swarzędzu koło Poznania.

Outokumpu jest producentem stali nierdzewnej i wyrobów ze stali dla wielu gałęzi przemysłu. Park przemysłowy IIG Industrial Park Katowice idealnie odpowiada planom firmy Outokumpu, zakładającym obsługę rosnącego popytu na stal nierdzewną w Europie Środkowej. Kluczowe znaczenie dla firmy miały doskonałe połączenia drogowe i kolejowe parku. Nowy obiekt spełnia surowe wymogi techniczne firmy Outokumpu.

– Outokumpu specjalizuje się w stali nierdzewnej, ale nie mamy doświadczenia w zakresie nieruchomości przemysłowych. Darzymy grupę IIG zaufaniem  i jesteśmy przekonani, że posiada ona doświadczenie niezbędne do prawidłowej i terminowej realizacji tego projektu – mówi Seppo Koivuniemi, kierownik projektu w Outokompu.

Firma Outokumpu to pierwszy klient parku przemysłowego IIG Industrial Park Katowice. Obiekt fińskiego producenta stali nierdzewnej, o powierzchni 14,2 tys. m2, zajmować będzie około jednej trzeciej łącznej powierzchni parku przemysłowego, wynoszącej 53 tys. m2. Zakład, w którym znajdzie zatrudnienie około 100 pracowników, rozpocznie produkcję w pierwszej połowie 2009 roku.

– Decyzja firmy Outokumpu o lokalizacji jej obiektu w parku stanowi potwierdzenie naszej strategii parków przemysłowych. Dzięki 18 parkom w różnych fazach rozwoju, zlokalizowanym głównie w Europie Środkowej i Wschodniej, Rosji oraz krajach byłej WNP, grupa IIG może zaoferować swoim potencjalnym klientom najlepsze dostępne rozmieszczenie parków. Parki przemysłowe to idealne rozwiązanie dla klientów, którym zależy na jak najkrótszym możliwym okresie oczekiwania na wprowadzenie produktu na rynek bez jednoczesnej rezygnacji z opracowanych norm i jakości – mówi Marek Kosielski, dyrektor generalny grupy IIG Poland. Zgodnie z filozofią grupy IIG, obiekty w parkach przemysłowych grupy posiadają ten sam dopasowany do potrzeb odbiorców standard co obiekty wolnostojące.

Plastal jest dostawcą zderzaków i innych elementów plastikowych dla klientów z branży motoryzacyjnej, między innymi dla Audi, Bentley, BMW, Maybach, Mercedes, Porsche, Saab, Scania i Volvo. W swoim nowym obiekcie o powierzchni 10 tys. m2 w Swarzędzu, firma Plastal będzie produkować elementy plastikowe dla firm Volkswagen, Fiat i Ford. Inżynierowie grupy IIG zaplanowali instalację suwnicy o udźwigu 35 ton, zdolnej przenosić bardzo ciężkie, niestandardowe formy, oraz odpowiednio zaadaptowali wytrzymałość podłogi i fundamentów. Zainstalowana została również dodatkowa wentylacja. Zakład będzie gotowy do rozpoczęcia produkcji w styczniu 2009 roku.

– Po podjęciu decyzji, że będziemy koncentrować się w tej inwestycji na naszej działalności podstawowej, rozpoczęliśmy poszukiwania wiarygodnego dewelopera, który pomógłby nam w spełnieniu naszych wymagań dotyczących nieruchomości w rejonie Poznania.  Rozwiązanie przedstawione przez grupę IIG okazało się najlepsze pod każdym względem. Zarówno w aspekcie finansowym, jak i technicznym, potwierdziło dobrą reputację i dotychczasowe osiągnięcia grupy. Ponadto, grupie IIG udało się nabyć grunty w preferowanej przez nas lokalizacji – nowy obiekt powstanie blisko drugiego poznańskiego zakładu firmy Plastal oraz jej głównego klienta, firmy Volkswagen – mówi Royden Morgan, dyrektor zarządzający firmy Plastal na Polskę

W opinii Marka Kosielskiego, dyrektora generalnego grupy IIG Poland – Wysokie wymagania
 i najlepsze standardy stosowane przez Plastal sprawiają, że jesteśmy dla siebie naturalnymi partnerami. Nasi inżynierowie, doradcy ds. procesów logistycznych i przemysłowych oraz eksperci finansowi skupiają się na dostarczaniu klientom jak najlepszego, pełnego rozwiązania, dostosowanego do ich potrzeb. Grupa IIG stoi na stanowisku, że połączenie jej rozległej wiedzy specjalistycznej na polu międzynarodowym z lokalnymi umiejętnościami i doświadczeniem daje w efekcie najlepsze rozwiązania techniczne i finansowe w najlepszej możliwej lokalizacji.

źródło: informacja prasowa

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili