Hellmann przejmuje Eurologistik

""W ostatnią środę, 6 grudnia firma Hellmann Worldwide Logistics ogłosiła przejęcie działalności operacyjnej firmy Eurologistik w Stuttgarcie. Nastąpi to z dniem 1 stycznia 2006 r. Eurologistik GmbH jest przedsiębiorstwem działającym na rynkach międzynarodowych, zajmującym się przede wszystkim spedycją międzynarodową do Anglii, Irlandii, Austrii, Włoch, Turcji i Iranu. 

Hellmann, zapytany o powody kupna oświadczył, że rozwój firmy na terenie Europy jest bardzo istotny. Poza granicami Niemiec firma działa aktywnie w Anglii, Polsce i w Czechach, gdzie posiada własne filie zajmujące się transportem lądowym. Biura w tych krajach współpracują najchętniej z partnerami należącymi do System Alliance w Niemczech, jednak niestety nie jest to wszędzie możliwe. Na skutek zmian dotyczących współpracy z filiami zagranicznymi firmy Hellmann, jakie miały miejsce w przeszłości w Stuttgarcie i okolicy, międzynarodowa spedycja ładunków drobnicowych partnerów z tego regionu nie mogła odbywać się za pośrednictwem filii firmy Hellmann w Polsce i Czechach. Brakowało również rozwiązania dla rynku brytyjskiego.

Ponieważ region Stuttgartu ma duże znaczenie dla rozbudowy międzynarodowych stosunków handlowych firmy Hellmann, poprzez przejęcie działalności operacyjnej Eurologistik GmbH w Stuttgarcie przedsiębiorstwo zabezpiecza w perspektywie długoterminowej swoją pozycję w branż międzynarodowej spedycji ładunków drobnicowych w tym regionie.

Już od kilku miesięcy Hellmann prowadzi udaną współpracę z firmą Eurologistik w Anglii. Poprzez realizację przejęcia z dniem 01.01.2007 r. relacje te zostanę utrzymane oraz staną się bardziej intensywne.

Klaus Hellmann zapewnia: „Oczywiście nie będzie to miało wpływu na współpracę z naszymi partnerami należącymi do System Alliance w zakresie spedycji krajowej. Wręcz przeciwnie: utrzymanie dobrych kontaktów jest dla nas niezwykle istotne. Nie przewidujemy prowadzania w Stuttgarcie krajowej spedycji ładunków drobnicowych. Cieszymy się jednak, że teraz, oprócz usług frachtu lotniczego i morskiego, będziemy posiadali mały „punkt oparcia” w Stuttgarcie i dzięki temu będziemy mogli wspierać rozwój naszej firmy na terenie Anglii, Polski i Czech. Pracownikom Eurologistik, którzy od 1 stycznia 2007 r. będą podlegali pod nas, zapewnimy stabilne miejsca pracy i ciekawe zadania.“

Więcej informacji o firmie Eurologistik GmbH znaleźć można na stronie internetowej: www.eurologistik.org.

Hellmann Worldwide Logistics to firma której początki sięgają 1871 r. Obecnie zatrudnia na całym świecie 6575 pracowników i osiągnęła w roku 2005 obrót w wysokości 2509 milionów euro. W Polsce firma zatrudnia 260 pracowników i dysponuje 8 własnymi terminalami.

System Alliance Europe to sieć drobnicowa założona 7 czerwca 2005 roku. Obecnie liczy 42 międzynarodowe rodzinne firmy spedycyjne, obecne w 19 krajach i dysponujące w sumie 141 oddziałami. Hellmann Worldwide Logistics jest jednym z jej założycieli i partnerów.

e-logistyka.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili