12.5 C
Warszawa
sobota, 13 kwietnia, 2024

Grupa Nightline Logistics z Irlandii przejęta przez UPS

Najważniejsze informacje                                                  


  • Natychmiastowe uzyskanie przez UPS pozycji lidera na irlandzkim rynku.
  • Uzupełnienie wachlarza produktów UPS, a co za tym idzie — powstanie największej oferty logistycznej w kraju.
  • Pojawienie się nowych możliwości rozwoju międzynarodowego i krajowego dla klientów B2B i B2C.


 


Firma UPS nieustannie się rozwija, a ta transakcja umożliwi jej natychmiastowe objęcie pozycji lidera wśród spedytorów lokalnych w Irlandii. Dzięki połączeniu Nightline z UPS klienci będą mieli do dyspozycji bogatszą gamę usług zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowym.


Nightline jest firmą prywatną. Nie ujawniono szczegółów przejęcia, a umowa podlega zwyczajowym warunkom finalizacji transakcji, w tym zatwierdzeniu przez organy regulacyjne.


„Firma UPS, działająca od ponad czterdziestu lat w Europie i prawie trzydziestu w Irlandii, oferuje coraz szerszy wachlarz usług dla klientów w regionie” — powiedział Jim Barber, prezes UPS International. „Nightline to doskonałe uzupełnienie naszej dotychczasowej oferty, które pozwoli nam zwiększyć częstotliwość dostaw i wprowadzić nowe, innowacyjne opcje serwisowe. Poza tym bardzo się cieszymy, że już niedługo fachowa wiedza i doświadczenie UPS w obszarach takich jak logistyka branży medycznej czy nowe technologie będą mogły być wykorzystane przez liczne irlandzkie firmy specjalizujące się w tych dziedzinach”.


Nightline jest liderem, jeśli chodzi o opracowywanie i wdrażanie innowacyjnych usług dla konsumentów i usług B2B.


„W ciągu ostatniego ćwierćwiecza firma Nightline stała się jednym z największych prywatnych przedsiębiorstw w Irlandii w branży dostaw, spedycji i logistyki” — stwierdził John Tuohy, współzałożyciel i dyrektor generalny Nightline. „Po ponad dwóch dekadach działalności nadszedł właściwy moment na przyłączenie się do największej na świecie firmy kurierskiej — firmy znanej z troski o swoich pracowników i kultury podobnej do naszej. Nasi klienci z Irlandii, Irlandii Północnej i Wielkiej Brytanii na pewno skorzystają na większym zasięgu międzynarodowym połączonej spółki i bezpośrednim dostępie do globalnych rynków eksportowych. Będzie to bardzo ważny etap w rozwoju naszej firmy”.


 


Oferowana przez Nightline usługa Parcel Motel pozwala korzystać z „wirtualnego adresu” umożliwiającego klientom łatwe zarządzanie dostawami produktów zakupionych w Internecie. Usługa ta przypomina UPS Access Point™ Lockers, co stwarza możliwości synergii.


  „Irlandia od wielu lat jest silnym graczem na rynku handlowym, dużo eksportującym do największych gospodarek świata takich jak Wielka Brytania, USA, Niemcy, Chiny czy Francja oraz importującym z tych rynków” — zauważył prezes UPS Europe Nando Cesarone. „Dzięki przejęciu firmy Nightline kontynuujemy rozwój w Europie. Będziemy mogli sprawniej obsługiwać klientów zajmujących się eksportem do Irlandii i importem z tego kraju. Jest to uzupełnienie zobowiązań UPS ogłoszonych w roku 2014, w ramach których firma zdecydowała się zainwestować 2 miliardy USD w swoją europejską infrastrukturę do roku 2020”.


W chwili obecnej UPS świadczy zarówno usługi związane z dostawami paczek, jak i łańcuchami dostaw dla klientów w Irlandii, oferując pełny zestaw rozwiązań w dziedzinie spedycji lądowej, morskiej i lotniczej. Firma posiada także huby lotnicze w Dublinie i Shannon.


Po połączeniu obu przedsiębiorstw UPS znacznie wzmocni swoją obecność w Irlandii, intensyfikując wydajność sortowania przesyłek drogowych i zwiększając liczbę pojazdów w całym kraju.


Na początku obie marki będą funkcjonować odrębnie. Po pewnym czasie nastąpi pełna integracja, a klienci obu firm bez wątpienia odniosą z fuzji ogromne korzyści.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili