Grupa GEFCO wprowadza zmiany w komitecie wykonawczym

Do organu dołączyła nowa osoba, a dwie inne zyskały większe kompetencje. „Wprowadzone zmiany mają na celu zwiększenie efektywności GEFCO, przyspieszenie naszego wzrostu na kluczowych rynkach, a także osiągnięcie założonych wyników” – powiedział Luc Nadal, Prezes ZarzEmmanuel Cheremetinski, Wiceprezes ds. Transportu Lądowego, Logistyki Pojazdów Gotowych, Magazynowania i Opakowań Zwrotnych

Emmanuel Cheremetinski jest członkiem Komitetu Wykonawczego GEFCO od 2015 roku, gdzie dotychczas pełnił rolę Wiceprezesa ds. Transportu Lądowego (OVL). Aktualnie jego obowiązki rozszerzyły się o kwestie Logistyki Pojazdów Gotowych (FVL) oraz Magazynowania i zarządzania Opakowaniami Zwrotnymi (WRP).

Emmanuel Cheremetinski będzie odpowiedzialny za strategiczny nadzór nad działaniami z obszarów transportu drogowego, logistyki pojazdów gotowych i magazynowania, wyznaczenie kierunku ich rozwoju oraz monitorowanie wyników, a także wsparcie oddziałów zagranicznych.

Zanim dołączył do GEFCO Emmanuel Cheremetinski pracował przez ponad 10 lat w sektorze bankowym, a następnie rozpoczął współpracę z SNCF, uczestnicząc od 2005 r. w otwarciu francuskiego rynku kolejowego na konkurencję. W 2010 r. został członkiem Komitetu Wykonawczego Touax Group, firmy zarządzającej aktywami logistycznymi, gdzie odpowiadał za rozwój transportu rzecznego na rynkach wschodzących (Afryka, Ameryka Południowa). W lipcu 2015 r. rozpoczął współpracę z Grupą GEFCO, która powierzyła mu strategiczne i funkcjonalne zarządzanie obszarem transportu lądowego. Ukończył politechnikę École Centrale Paris, a w 1995 r. uzyskał dyplom z ekonomii.

Pierre-Jean Lorrain, Wiceprezes CEBAME & EUROMED

Oprócz dotychczas piastowanej funkcji Wiceprezesa na Europę Centralną, Bałkany i Bliski Wschód (CEBAME), Pierre-Jean Lorrain od teraz obejmuje również nadzór nad regionem Europy Zachodniej i Morza Śródziemnego (EUROMED). W nowej roli będzie odpowiedzialny za wzrost wydajności, wypracowywanie synergii oraz wykorzystanie zasobów obu obszarów geograficznych.

Swoją karierę zawodową rozpoczynał jako IT Project Manager w UNILOG. Do Grupy GEFCO dołączył w 1989 r. jako Menadżer Projektów IT, a następnie piastował różne stanowiska w obszarze logistyki automotive, by ostatecznie w 2001 r. zostać Menadżerem Logistyki Pojazdów Gotowych w GEFCO Wielka Brytania. W latach 2006-2010 odpowiadał za dystrybucję pojazdów w centrali GEFCO, a następnie w 2010 r. objął funkcję  Dyrektora Zarządzającego włoskiego oddziału spółki. W 2013 r. został mianowany Dyrektorem Grupy GEFCO na Europę Centralną, Bałkany i Bliski Wschód i jednocześnie członkiem Komitetu Wykonawczego spółki. W 1982 r. ukończył technologię informacyjną na Uniwersytecie Nancy.

Emmanuel Delachambre, Wiceprezes GEFCO Francja

Emmanuel Delachambre został właśnie mianowany Wiceprezesem GEFCO Francja oraz członkiem Komitetu Wykonawczego Grupy GEFCO. Do firmy dołączył w 2013 r. jako Wicedyrektor ds. Wykonania i Rozwoju GEFCO Francja, by następnie w 2015 r. objąć stanowisko Wicedyrektora Zarządzającego GEFCO Francja.

Swoją karierę zawodową rozpoczynał w obszarze audytów księgowych, w kolejnych latach sprawował wiele funkcji w FRET SNCF, a w 2006 r. dołączył do zespołu przewoźnika kolejowego VFLI, by następnie objąć stanowisko Dyrektora Zarządzającego w Euro Cargo Rail. W 1992 r. ukończył EDHEC Business School we Francji.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili