11.7 C
Warszawa
sobota, 13 kwietnia, 2024

Goodman przejmuje Calliston

Goodman International Limited ogłosiła  dalszą ekspansję na rynek niemiecki przejmując Calliston GmbH, wiodącego dewelopera parków biznesowych w Niemczech.

Przejęcie Calliston oznacza znaczące wzmocnienie niemieckiego oddziału Goodman i możliwość zaoferowania szerszego modelu obsługi klienta na  niemieckim rynku. Goodman rozpoczął budowanie podstaw do obsługi parków biznesowych dzięki wcześniejszym przejęciom SMH i 12 hektarowego Theodorstrasse Business Park w Düsseldorfie.

Goodman istnieje w Niemczech od 2003 roku. Posiada trzy biura w Langenfeld, Hamburgu i Monachium i skupia się na projektach nieruchomości logistycznych w Niemczech, Szwajcarii i Austrii. Zarządza 289, 800 m˛ przestrzeni logistycznej w Niemczech.

Calliston powstał ponad 25 lat temu i był pionierem wśród niemieckich deweloperów parków biznesowych i komercyjnych. Calliston ma 3 biura w Dusseldorf, Hamburgu i Frankfurcie. Od początku swojego istnienia wybudował ponad 1 milion m˛ parków biznesowych we wszystkich znaczących lokalizacjach w Niemczech. Dostarczone dotychczas nowoczesne parki biznesowe były tworzone dla dużych międzynarodowych spółek giełdowych takich jak Nokia, Siemens, L’Oreal, Sun Microsystems, Lufthansa, Techem i GE.

Calliston był ponadto odpowiedzialny za wybudowanie jednych największych parków biznesowych w Niemczech takich jak HansaPark, BusinessPark na lotnisku w Dusseldorfie i Quartier w Hamburgu. Zespół pracuje obecnie przy kolejnych transakcjach, które powinny stać się atrakcyjnymi inwestycyjnymi dla funduszu Goodman European Business Park Fund (GEBPF) w 2008 roku. Obecnie Niemcy są najważniejszym rynkiem dla tego funduszu. Planowane są długotrwałe inwestycje w portfolio w kluczowych business parkach w Niemczech.

– Calliston wniesie do  naszej firmy doświadczenie w budowaniu parków biznesowych i wzmocni nasz istniejący zespół i jego projekty w Niemczech. Ostatnie kilka lat było wyzwaniem na rynku. Wierzymy, że sytuacja na niemieckim rynku wykazuje poprawę i  liczymy na rozwój naszego biznesu na tym jednym z głównych rynków Europy – mówi Rob Wilkinson, managing Director Goodman European Business Parks.

– Nasze dołączenie do Goodman wzmocni platformę parków biznesowych w Niemczech. Wierzymy, że nastał dogodny czas aby tworzyć nowej generacji parki biznesowe w Niemczech, jako, że rynek  najemców wykazuje ciągłe  ożywienie – zauważa Andreas Buchmann, Managing Director Calliston.

e-logistyka.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili