6.1 C
Warszawa
niedziela, 21 kwietnia, 2024

GIC zakończył wartą 2,4 mld EUR akwizycję P3

Praga, 04 stycznia 2017 – GIC, singapurski państwowy fundusz majątkowy, sfinalizował zakup P3, jednego z wiodących ogólnoeuropejskich, właścicieli, deweloperów i zarządców obiektów logistycznych, od TPG Real Estate i Ivanhoé Cambridge. Umowa, która opiewa na 2,4 mld EUR, była już ogłoszona w listopadzie 2016 roku, ale zanim mogła być sfinalizowana musiała zostać zatwierdzona przez organy regulacyjne Unii Europejskiej. To jedna z największych transakcji na europejskim rynku nieruchomości w 2016 roku.


 


Dzięki wsparciu nowego akcjonariusza, a także wraz z korzyściami płynącymi z pozyskanego w październiku 2016 długoterminowego refinansowania o wartość 1,4 mld EUR, P3 jest gotowe na wdrożenie nowych planów ekspansji, które obejmują przyśpieszenie zabudowy istniejącego banku ziemi pozwalającego na budowę nawet 1.4 miliona m2, a także pozyskiwanie nowych miejsc na inwestycje w dziewięciu europejskich krajach, w których deweloper jest już obecny, jak również wejście na nowe rynki.


 


Ian Worboys, CEO w P3 powiedział: „W ciągu ostatnich lat znacznie poszerzyliśmy działalność na naszych głównych rynkach i staliśmy się jednym z największych europejskich, w pełni zintegrowanych inwestorów – deweloperów. Jesteśmy wszyscy bardzo podekscytowani współpracą z jednym z największych państwowych funduszy majątkowych na świecie i czekamy z niecierpliwością na przejście do następnego etapu naszej strategii rozwoju.


 


„Długoterminowa strategia inwestycyjna GIC jest bardzo zbliżona do naszego podejścia, i potwierdza wsparcie dla nas jako specjalisty na rynku nieruchomości logistycznych mocno skoncentrowanego na klientach, długoterminowego właściciela nieruchomości (który nigdy nie sprzedał żadnej nieruchomości) i dewelopera najwyższej jakości, ekologicznie zrównoważonych obiektów.”


 

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili