General Motors powierza CEVA Logistics zarządzanie łańcuchem dostaw części do produkcji respiratorów

CEVA Logistics, wiodący globalny operator logistyczny, został wybrany przez General Motors (GM) na operatora 4PL odpowiedzialnego za zarządzanie łańcuchem dostaw komponentów do masowej produkcji respiratorów w USA. Na mocy umowy między GM a amerykańskim Departamentem Zdrowia i Opieki Społecznej, CEVA Logistics została wyłącznym dostawcą w zakresie organizacji dostaw przychodzących w tym projekcie.

Wyłączny dostawca usług logistycznych

CEVA działa w Stanach Zjednoczonych od 10 lat, świadcząc tam usługi z zakresu frachtu lotniczego, morskiego, drogowego oraz logistyki kontraktowej. Z General Motors CEVA również współpracuje od 10 lat. Teraz, w ramach specjalnego projektu, zespół CEVA Logistics odpowiada za zarządzanie dostawami, zamówieniami, transport, obsługę celną oraz monitoring dostaw komponentów niezbędnych do produkcji respiratorów. CEVA została wyłącznym dostawcą usług logistycznych w zakresie organizacji dostaw przychodzących.  

Na mocy umowy między General Motors a amerykańskim Departamentem Zdrowia i Opieki Społecznej, CEVA Logistics ma zapewnić dostawy do fabryki GM w Kokomo w stanie Indiana. Do produkcji jednego respiratora Ventec Life Systems V+Pro potrzeba aż kilkuset części, które

produkowane są w różnych miejscach na świecie. Za realizację oraz zarządzanie całym ich łańcuchem dostaw odpowiadają CEVA Control Towers w Singapurze, Houston i Detroit.

Dostawa w rekordowym czasie

– Jesteśmy dumni z tego, że możemy wspierać produkcję urządzeń, które mają ratować życie i pomagać pracownikom służby zdrowia w całych Stanach Zjednoczonych. Nasza wieloletnia współpraca z General Motors jest kluczem do sukcesu tego tak wyjątkowego projektu. Specjalistyczna wiedza CEVA w zakresie zarządzania łańcuchami dostaw zarówno dla branży motoryzacyjnej jak i medycznej pozwoliła sprostać wyzwaniu. Powierzenie nam tego zadania przez General Motors w czasie obecnego kryzysu jest potwierdzeniem naszej niezawodności i profesjonalnej wiedzymówi Mathieu Friedberg, dyrektor generalny CEVA Logistics.Zapewniamy dostawy na czas z wielu miejsc na całym świecie w rekordowo krótkim czasie, monitorując wszystkie etapy transportu, tak aby respiratory mogły być produkowane najszybciej jak to jest możliwe i wykorzystywane do ratowania życia w Stanach Zjednoczonych.  Cieszymy się, że mogliśmy przyczynić się do powodzenia tego projektu i będziemy nadal dostarczać wszystko, co jest niezbędne do jego realizacji.

Każdy, wyprodukowany przez nas respirator, może pomóc w ratowaniu ludzkiego życia.  Globalni dostawcy i zespoły produkcyjne GM, UAW wspólnie z mieszkańcami Kokomo pracują z pełną pasją i zaangażowaniem, tak aby jak najlepiej wykonać swoją pracęmówi Gerald Johnson, wiceprezes wykonawczy General Motors Global Manufacturing.Ludzie niemalże przenoszą góry, aby zwiększyć produkcję respiratorów do intensywnej terapii. Nigdy nie widziałem czegoś podobnego w mojej karierze.

Po zakończeniu produkcji, respiratory zostaną przetransportowane z fabryki w Kokomo do szpitali w m.in. w Gary (Indiana) i Chicago. W tym miesiącu zostanie wysłanych ponad 600 z łącznej liczby 30 000 urządzeń.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
314ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili