General Motors powierza CEVA Logistics zarządzanie łańcuchem dostaw części do produkcji respiratorów

0 551

CEVA Logistics, wiodący globalny operator logistyczny, został wybrany przez General Motors (GM) na operatora 4PL odpowiedzialnego za zarządzanie łańcuchem dostaw komponentów do masowej produkcji respiratorów w USA. Na mocy umowy między GM a amerykańskim Departamentem Zdrowia i Opieki Społecznej, CEVA Logistics została wyłącznym dostawcą w zakresie organizacji dostaw przychodzących w tym projekcie.

Wyłączny dostawca usług logistycznych

CEVA działa w Stanach Zjednoczonych od 10 lat, świadcząc tam usługi z zakresu frachtu lotniczego, morskiego, drogowego oraz logistyki kontraktowej. Z General Motors CEVA również współpracuje od 10 lat. Teraz, w ramach specjalnego projektu, zespół CEVA Logistics odpowiada za zarządzanie dostawami, zamówieniami, transport, obsługę celną oraz monitoring dostaw komponentów niezbędnych do produkcji respiratorów. CEVA została wyłącznym dostawcą usług logistycznych w zakresie organizacji dostaw przychodzących.  

Na mocy umowy między General Motors a amerykańskim Departamentem Zdrowia i Opieki Społecznej, CEVA Logistics ma zapewnić dostawy do fabryki GM w Kokomo w stanie Indiana. Do produkcji jednego respiratora Ventec Life Systems V+Pro potrzeba aż kilkuset części, które

produkowane są w różnych miejscach na świecie. Za realizację oraz zarządzanie całym ich łańcuchem dostaw odpowiadają CEVA Control Towers w Singapurze, Houston i Detroit.

Dostawa w rekordowym czasie

– Jesteśmy dumni z tego, że możemy wspierać produkcję urządzeń, które mają ratować życie i pomagać pracownikom służby zdrowia w całych Stanach Zjednoczonych. Nasza wieloletnia współpraca z General Motors jest kluczem do sukcesu tego tak wyjątkowego projektu. Specjalistyczna wiedza CEVA w zakresie zarządzania łańcuchami dostaw zarówno dla branży motoryzacyjnej jak i medycznej pozwoliła sprostać wyzwaniu. Powierzenie nam tego zadania przez General Motors w czasie obecnego kryzysu jest potwierdzeniem naszej niezawodności i profesjonalnej wiedzymówi Mathieu Friedberg, dyrektor generalny CEVA Logistics.Zapewniamy dostawy na czas z wielu miejsc na całym świecie w rekordowo krótkim czasie, monitorując wszystkie etapy transportu, tak aby respiratory mogły być produkowane najszybciej jak to jest możliwe i wykorzystywane do ratowania życia w Stanach Zjednoczonych.  Cieszymy się, że mogliśmy przyczynić się do powodzenia tego projektu i będziemy nadal dostarczać wszystko, co jest niezbędne do jego realizacji.

Każdy, wyprodukowany przez nas respirator, może pomóc w ratowaniu ludzkiego życia.  Globalni dostawcy i zespoły produkcyjne GM, UAW wspólnie z mieszkańcami Kokomo pracują z pełną pasją i zaangażowaniem, tak aby jak najlepiej wykonać swoją pracęmówi Gerald Johnson, wiceprezes wykonawczy General Motors Global Manufacturing.Ludzie niemalże przenoszą góry, aby zwiększyć produkcję respiratorów do intensywnej terapii. Nigdy nie widziałem czegoś podobnego w mojej karierze.

Po zakończeniu produkcji, respiratory zostaną przetransportowane z fabryki w Kokomo do szpitali w m.in. w Gary (Indiana) i Chicago. W tym miesiącu zostanie wysłanych ponad 600 z łącznej liczby 30 000 urządzeń.

Może ci się spodobać również
zostaw komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuj Dowiedz się więcej