GEFCO otwiera magazyn dedykowany dla branży medycznej

0

GEFCO, światowy gracz w logistyce dla przemysłu i europejski lider w logistyce dla branży motoryzacyjnej, otworzył swój trzeci magazyn z kontrolowaną temperaturą dedykowany dla branży medycznej. Obiekt znajduje się niedaleko lotniska Londyn-Heathrow w Wielkiej Brytanii i stanowi uzupełnienie dla magazynów GEFCO Forwarding zlokalizowanych we Frankfurcie oraz w Amsterdamie.

 

Magazyn o najwyższych standardach w logistyce branży medycznej

Otwarcie nowego obiektu o powierzchni blisko 1400 m2 oznacza wzmocnienie i poszerzenie kompetencji linii biznesowej GEFCO Freight Forwarding w sektorze medycznym. Magazyn odpowiada najwyższym standardom przechowywania produktów farmaceutycznych i posiada szeroki zakres regulacji temperatur: od pokojowej (od 15ºC do 25ºC), przez niskie (od 2ºC do 8ºC) aż do ujemnych (od -15ºC do -25ºC).

 

“Nasza usługa wyróżnia się na rynku, ponieważ jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem hurtowym dla branży medycznej. Dzięki temu nasi klienci mają pewność, że działamy zgodnie z obowiązującymi w ich firmach standardami” – powiedział Josette Wells, Dyrektor ds. Jakości GEFCO. Posiadanie brytyjskiej licencji Wholesale Dealer Authorisation umożliwia operatorowi obiektu przechowywanie leków dla ludzi i zwierząt oraz urządzeń medycznych w ramach świadczonych usług logistycznych i transportowych.

 

Nowy magazyn zapewnia również wysoki poziom bezpieczeństwa, w tym skanowanie na miejscu dostarczonego ładunku lotniczego oraz całodobowy monitoring. Obiekt jest zgodny z dobrymi praktykami dystrybucyjnymi (certyfikacja GDP – Good Distribution Practices) oraz normą ISO 9001:2015.

 

Stałe inwestycje w obsługę branży medycznej

GEFCO Forwarding jako ekspert w logistyce dla branży medycznej oferuje transport towarów wymagających temperatury kontrolowanej, rozwiązania door-to-door, logistykę zintegrowaną oraz rozwiązania multimodalne dopasowane do potrzeb klientów działających w tym obszarze.

 

“Rynek usług logistycznych dla branży medycznej zmienia się nieustannie i charakteryzuje go coraz większa złożoność. Wraz ze wzrostem liczby produktów wrażliwych na temperaturę oraz regulacji dotyczących ich transportu operatorzy muszą położyć większy nacisk na kontrolę i bezpieczeństwo usług. GEFCO już od wielu lat świadczy usługi dla branży medycznej, a otwarcie nowego magazynu w Wielkiej Brytanii potwierdza ciągłe inwestycje firmy w tym sektorze” – powiedział Anthony Gunn, Wiceprezes GEFCO ds. Transportu Morskiego i Lotniczego.

 

Eksperci GEFCO rozwijają szyte na miarę rozwiązania z obszaru logistyki zintegrowanej dopasowane do potrzeb klientów z branży medycznej, które wspierają inwestycje firmy w innowacje technologiczne. Dzięki swojemu zaangażowaniu GEFCO stało się dostawcą dla szerokiego grona firm działających na tym rynku.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj