11.3 C
Warszawa
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Gala – Przedsiębiorstwo Fair Play

""Dzisiaj w Warszawie odbędzie się Gala IX edycji programu Fair Play, na której poznamy listę firm odznaczonych tytułem "Przedsiębiorstwo Fair Play".

Idea przeprowadzenia konkursu narodziła się w 1997 roku w Polskiej Fundacji Promocji i Rozwoju Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Przez pierwsze dwa lata udało się wypracować zawierające studia przypadku zasady etycznej odpowiedzialności biznesu. Pierwsza edycja konkursu, która została przeprowadzona w 1998, była skierowana do sektora MSP. Jednak już w kolejnym roku w programie mogły uczestniczyć wszystkie firmy.

Dzisiaj orgazniatorami są Krajowa Izba Gospodarki oraz instytut badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym. Od lat program popiera Prezydent, Premier oraz Minister Gospodarki.

Jak czytamy na stronie internetowej "Przedsiębiorstwo Fair Play" – Celem programu jest promocja etyki w działalności gospodarczej, rozumianej jako zespół norm postępowania we wzajemnych relacjach przedsiębiorców z kontrahentami, klientami, pracownikami, wspólnikami oraz społecznością lokalną, władzą lokalną i państwową. Wspiera on też rozwój firm promując przedsiębiorstwa solidne i uczciwe, działające zgodnie z prawem i zasadami etyki.

Michał Krzak
e-Logistyka.pl

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili