Frank Appel nowym prezesem DP

Deutsche Post ogłosiło objęcie przez Franka Appela, dotychczasowego dyrektora ds. logistyki spółki, stanowiska prezesa zarządu. Zastąpił on Klausa Zumwinkela, przesłuchiwanego w największym śledztwie podatkowym.

Nominacja Appela była oczekiwana i odbierana jako próba wyjścia przez Deutsche Post z kryzysu wywłanego działaniami Zumwinkela, który umieszczał pieniądze na tajnym koncie bankowym w Księstwie Lichtenstein.

Zumwinkel zrezygnował zarówno ze stanowiska prezesa DP, jak również z kierowania ciałem doradczym Deutsche Telekom.

– Prezesura Appela przyniesie szybki i pozytywny efekt dla spółki. Kontrakt z nim będzie trwał do końca października 2012 roku.

Appel związany jest z DP od 2000 roku. Był wprowadzany do firmy przez Zumwinkela i przygotowywany na jego następce na długo przed aferą podatkową.

Były prezes DP jest na chwilę obecną jedyną osobą zamieszaną w sprawę podatkową, której personalia przekazano opinii społecznej. Niemiecki Minister Finansów ujawnia, że takich osób jest ok. 700. Zdaniem Rheinische Post są wśród nich przedsiębiorcy, menedżerowie najwyższego szczebla, sportowcy i artyści.

źródło: AFP

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili