3.8 C
Warszawa
niedziela, 21 kwietnia, 2024

Finał Logistycznej Pracy Roku 2006

Studenci Akademii Ekonomicznej w Katowicach zwycięzcami konkursu firmy Schenker na najlepszą pracę magisterską. Rusza 5. edycja konkursu Logistyczna Praca Roku.

26 marca 2007 podczas uroczystości finałowej towarzyszącej 2. edycji rankingu Giganci Europy Centralnej, zorganizowanej przez Puls Biznesu, nastąpiło oficjalne rozstrzygnięcie konkursu Schenkera na najlepszą pracę magisterską o tematyce logistycznej.

Laureatką „Logistycznej Pracy Roku 2006” została Magdalena Jendrzyca, absolwentka Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Zdobywczyni 1. miejsca otrzymała nagrodę za pracę pt. „Informatyczne wsparcie procesu logistycznego w zarządzaniu przedsiębiorstwem budowlano-montażowym”. Fragmenty nagrodzonej pracy zostaną opublikowane na łamach czasopisma Logistyka, patrona konkursu.

Dodatkowo, organizator konkursu przyznał wyróżnienie Dariuszowi Szafranowi za pracę pt. „Outsourcing logistyczny jako koncepcja zarządzania w polskich przedsiębiorstwach”. Autor wyróżnionej pracy jest również absolwentem Akademii Ekonomicznej w Katowicach.

  • Schenker dba o rozwój relacji z uczelniami, chcemy przyciągać do siebie i odkrywać młode talenty. Konkurs „Logistyczna Praca Roku” już po raz kolejny docenia zaangażowanie studentów i absolwentów, pomaga im się rozwijać i wzmacnia ich pozycje na rynku – powiedział Janusz Górski zabierając głos w panelu pt. „Odpowiedzialność społeczna wielkich koncernów”, podczas konferencji Giganci Europy Centralnej.

Wraz z rozstrzygnięciem 4. edycji konkursu automatycznie miała miejsce inauguracja już 5. edycji „Logistycznej Pracy Roku”. Ideą tego ogólnopolskiego konkursu jest wyróżnienie szczególnie uzdolnionych studentów i absolwentów, promocja tematów z zakresu działań logistycznych i nagradzanie innowacyjnych rozwiązań.

Konkurs adresowany jest do studentów ostatnich lat kierunków ekonomicznych i technicznych uczelni wyższych. Laureaci „Logistycznej Pracy Roku 2007” są przyjmowani na płatny staż do jednego z
oddziałów Schenkera oraz otrzymują nagrody pieniężne. Fragmenty nagrodzonej pracy są publikowane na łamach miesięcznika „Logistyka”, patrona medialnego konkursu. Reguły konkursu są dostępne na stronie www.schenker.pl.

Schenker i studenci

Współpraca z uczelniami, wspieranie studentów i absolwentów stanowią element strategii firmy. Schenker jest między innymi partnerem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, współpracuje też z wieloma innymi uczelniami w kraju.

Firma uczestniczy w konferencjach i wydarzeniach związanych z logistyką, ekonomią, zarządzaniem. Pracownicy firmy w ramach wykładów, seminariów i spotkań ze studentami przekazują im wiedzę praktyczną na temat rozwiązań logistycznych, zarządzania firmą czy odpowiedzialności społecznej. Janusz Górski Prezes firmy Schenker Sp. z o.o., w trakcie jednego ze spotkań ze studentami powiedział: – Jest w Was wielki potencjał, jesteście świetnie wyszkoleni. Potwierdza to fakt, że inwestorów zagranicznych zaskakuje poziom wykształcenia i stopień kompetencji pracowników w Polsce. Myślę, że wśród Was znajdują się przyszli liderzy naszej gospodarki.

e-logistyka.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili