16.3 C
Warszawa
środa, 5 października, 2022

FedEx przejmuje TNT Express

Spółki FedEx Corporation (FedEx) i TNT Express N.V. (TNT Express) zawarły warunkowe porozumienie co do zalecanej oferty publicznej zakupu w całości za gotówkę akcji zwykłych spółki TNT Express po 8,00 € za akcję.Cena Ofertowa przewyższa o 33% cenę z zamknięcia notowań 2 kwietnia 2015 roku i o 42% średnią cenę ważoną wolumenem za jedną akcję TNT Express, wynoszącą 5,63 € w ciągu ostatnich trzech miesięcy kalendarzowych. Wycena spółki TNT Express wynikająca z transakcji plasuje się na poziomie 4,4 miliarda € (4,8 miliarda USD).

Połączenie zapewni przekształcenie możliwości działania spółki FedEx w Europie i przyśpieszy jej rozwój w skali światowej. Klienci zyskają dostęp do rozszerzonej zintegrowanej ogólnoświatowej sieci łączącej w sobie duże możliwości TNT Express w Europie z atutami FedEx w innych regionach świata, w tym Ameryce Północnej i Azji.

Zarówno Pracownicy FedEx, jak i TNT Express angażują się na rzecz budowania pozytywnych doświadczeń klientów, tworzenia wartości dla akcjonariatu oraz wspierania lokalnych społeczności, w których mieszkają i pracują.

Strony uzgodniły także pewne zobowiązania pozafinansowe, w tym:

  • Dotychczasowe warunki zatrudnienia w TNT Express będą nadal przestrzegane.
  • Regionalna centrala europejska połączonych spółek będzie zlokalizowana w Amsterdamie/Hoofddorp.
  • Centrum TNT Express w Liege zostanie utrzymane jako działalność istotna dla przyszłości grupy.
  • FedEx i TNT Express przewidują, że transakcja zostanie sfinalizowana w pierwszej połowie kalendarzowego roku 2016.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
319ObserwującyObserwuj
282ObserwującyObserwuj
spot_img

Firma ILS Sp. z o.o. ogłasza przetarg na usługi transportowe.

Szanowni Państwo,   Firma ILS Sp. z o.o. będąca operatorem logistycznym Grupy Inter Cars S.A. ogłasza przetarg na usługi transportowe.W przetargu znajdują się zapytania na kierunki...

Z ostantiej chwili