11.3 C
Warszawa
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Farma wiatrowa na Podkarpaciu

Region Podkarpacia ma szansę zostać drugim po Pomorzu polskim zagłębiem elektrowni wiatrowych. W powiecie sanockim powstanie pierwsza farma wiatrowa. 

Zapowiadane są kolejne inwestycje firm polskich i zagranicznych (z Danii, Hiszpanii i Portugali). Pierwsze z zaplanowanych obiektów mają powstać już za dwa lata.

Już na wiosnę, w gminie Bukowsko, rozpocznie się budowa pierwszej farmy wiatrowej w powiecie sanockim. Powstania tam 9 wiatraków, każdy o mocy 2 MW. Według Podkarpackiej Agencji Energetycznej inwestorzy interesują się stawianiem na Podkarpaciu całych pól wiatrakowych.

Z energii wiatru korzysta w Polsce 29 profesjonalnych elektrowni wiatrowych podłączonych do sieci energetycznej oraz szereg małych elektrowni pracujących potrzeby własnych gospodarstw. Największa farma wiatrowa, o mocy 50 MW, znajduje się w Tymieniu w województwie zachodniopomorskim.

Źródło: PAIiIZ, 11.01.2007

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili