4.1 C
Warszawa
niedziela, 18 lutego, 2024

FAM Grupa Kapitałowa – półroczny zysk

FAM Grupa Kapitałowa po I półroczu 2007 roku zwiększyła zysk netto o ponad 342% w stosunku do I półrocza 2006 (z 0,82 mln zł do 3,61 mln zł). Grupa osiągnęła przychody na poziomie 98,97 mln zł.

Wystąpił wzrost przychodów o ponad 96,6% w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego.

Wzrost wyników odnotowany został na wszystkich poziomach rachunku zysków i strat. Narastająco po dwóch kwartałach Grupa podwoiła przychody i zarobiła ponad cztery razy więcej niż przed rokiem. W samym II kwartale najistotniejszy wzrost został osiągnięty na poziomie EBITDA – niemal trzykrotnie więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Zwracają uwagę zdecydowanie szybciej rosnące wyniki od przychodów, co świadczy o pozytywnym efekcie dźwigni operacyjnej w Grupie.

  • Bardzo się cieszę, że kolejny już raz osiągnęliśmy dobre rezultaty. Szczególną satysfakcję sprawił segment chłodniczy, który po raz pierwszy może pochwalić się wypracowanym zyskiem na półrocze. W segmentach cynkowniczym i tkanin technicznych wyniki również spełniły nasze oczekiwania. Niedosyt pozostawił jedynie segment odlewniczy, gdzie dostawca maszyn magnezowych sprawił nam bardzo niemiłą niespodziankę znacznie opóźniając realizację kontraktu, co niestety znalazło odzwierciedlenie w wynikach segmentu- mówi Piotr Janczewski, prezes zarządu FAM Grupa Kapitałowa SA.
     
    Ponadto, Grupa finalizuje przejęcie spółki Metalplast-System prowadzącej działalność cynkowniczą. Na początku IV kwartału zakończy się też budowa nowej cynkowni w Rawie Mazowieckiej. To kolejne kroki w kierunku konsolidacji rynku cynkowniczego w Polsce. Holding planuje połączenie FAM Cynkowanie Ogniowe – spółki wchodzącej w skład Grupy – z Metalplastem-System. W efekcie powstanie podmiot składający się z trzech cynkowni, który zadebiutuje w II połowie 2008 roku na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

  • Konsekwentnie realizujemy naszą strategię. Na bieżąco zajmujemy się restrukturyzacją i rozwojem organicznym spółek w grupie. W tej chwili największą uwagę skupiliśmy na segmencie cynkowniczym, gdzie wysoka rentowność działalności idzie w parze z bardzo dużym potencjałem rynku – dodał prezes.

e-logistyka.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
319ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili