5.6 C
Warszawa
poniedziałek, 22 kwietnia, 2024

FAM eksportuje do Czarnogóry

Mostostal Wrocław SA – spółka z Grupy Kapitałowej FAM – podpisała umowę handlową ze spółką A.D. PLODOVI CRNE GORE Fruit&Vegetables Montenegro z Czarnogóry.

Kontrakt o wartości ponad 1,75 mln zł obejmuje dostawę chłodni o pojemności 500 ton i będzie w 95% finansowany z kredytu udzielonego przez Rząd Rzeczpospolitej Polskiej Rządowi Republiki Czarnogóry i płatny przez rząd polski reprezentowany przez Ministra Finansów za pośrednictwem Banku Gospodarstwa Krajowego. Warunkiem wejścia umowy w życie jest otrzymanie przez właściwe Ministerstwo Czarnogóry pisemnej akceptacji umowy przez Ministerstwo Finansów Rzeczpospolitej Polskiej.

Kontynuacją umowy jest dodatkowe zamówienie przez czarnogórską spółkę instalacji chłodniczej i elektrycznej do powyższej chłodni o wartości około 700 tys. zł.

Umowa na dostawę chłodni do OECD realizowana jest w ramach podpisanej w 2006 roku umowy między Rządem Rzeczpospolitej Polski a Rządem Czarnogóry o udzielenie kredytu w ramach pomocy wiązanej, na finansowanie realizacji projektów inwestycyjnych z zakresu rolnictwa i infrastruktury w Republice Czarnogóry, w oparciu o dostawy maszyn, wyposażenia i materiałów wyprodukowanych w Polsce wraz z usługami towarzyszącymi i transferem technologii.

  • Mostostal Wrocław radzi sobie coraz lepiej. Dotychczas był obecny wyłącznie na rynku polskim ale teraz  kiedy kondycja finansowa spółki znacznie się poprawiła chcemy wykorzystywać również możliwości wejścia na rynki zagraniczne. Dostrzegamy duży potencjał rynków wschodzących, takich właśnie jak Czarnogóra i zdobyty kontrakt traktujemy jako przetarcie nowych szlaków. Dodatkowo udział w realizacji zamówień opartych na porozumieniach  między rządowych oprócz bezpieczeństwa transakcji niesie ze sobą również walory prestiżowe i stanowi doskonałe referencje na przyszłość – mówi Piotr Janczewski, prezes zarządu FAM Grupa Kapitałowa SA.

e-logistyka.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili