11.3 C
Warszawa
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Eurinpro – podsumowanie roku 2006

2006 rok był okresem dynamicznego wzrostu  i rozwoju Eurinpro. Połączenie z Grupą Macquarie Goodman umożliwiło Eurinpro wejście na nowe rynki, a także rozpoczęcie działalności w kolejnych branżach, wybrano  nowego Prezesa, na terenie całej Europy zbudowano 15 magazynów.

Na początku 2006 roku działalność Eurinpro utożsamiano z tworzeniem, na terenie Europy, “szytych na miarę” magazynów. Po wejściu w skład grupy Macquarie Goodman, Eurinpro znacząco pozszerzyło swoją ofertę o kompleksowe usługi w zakresie rozwoju i obsługi nieruchomości oraz zarządzania funduszami.  

We wrześniu 2006 r. nowym prezesem Eurinpro został Danny Peeters. Zastąpił on na tym stanowisku Barta Verhaeghe, który został członkiem Zarządu Macquarie Goodman Group. 

Kontynuując ekspansję na nowe rynki, Eurinpro rozpoczęło w 2006 r. działalnośc na terenie Europy Wschodniej. Obecnie firma działa także w Czechach, na Węgrzech, w Bułgarii, Rumunii i Słowacji. 

Dotychczasowa, silna pozycja Eurinpro w połączeniu z rozwojem sieci nowych oddziałów zapewnia szerszą i stabilną platformę rozwoju. W roku 2007 firma planuje kontynuować swoją ekspansję na nowe rynki z dotychczasowymi, jak i nowo pozyskanymi klientami. 

Oceniając minony rok, Danny Peeters, Prezes Eurinpro powiedział: “Rok 2006 był kluczowy dla Eurinpro, ponieważ położyliśmy fundamenty pod nowy model usług. Najwyższej jakości magazyny, które dostarczyliśmy w minionym roku są najlepszym dowodem na to, że rozumiemy indywidualne potrzeby naszych klientów. Podejście skoncentrowane na klincie
i jego specyficznych oczekiwaniach przełoży się w 2007 roku na poszerzenie naszej działalności o nowe rynki i usługi. 

Kluczowe projekty zrealizowane przez Eurinpro w 2006 r.

NIEMCY

 • 18,000 M² DLA FIRMY SCHENKER W GROLSHEIM

W Grolsheim, w zachodnich Niemczech, Eurinpro zbudowało magazyn o pow. 18,000 m² dla firmy logistycznej Schenker. Projekt został ukończony w ciagu czterech miesiący. Obecnie jest używany przez Schenkera dla jego klientów jako centrum magazynowe i dystybucyjne na terenie Niemiec i pozostałych częściach Europy.

 • 49,876 M² DLA DHL EXEL SUPPLY CHAIN W LUTTERBERGU

W niemieckim Staufenbergu, obok istniejącego już terminalu przesyłek ekspresowych,  Eurinpro wybudowało magazyn o pow. 49,876 m² dla koncernu DHL. Usytuowanie Staufenbergu w centrum Niemiec oraz bliskość zjazdu z autostrady A7, zapewniają łatwy dostęp do magazynu.

 • 74,506 M² DLA AMAZON.DE W LIPSKU

Amazon nawiązał kontakt z Eurinpro, poszukując dodatkowej powierzchni magazynowej w Niemczech. Eurinpro zbudowało magazyn o pow. ponad 70,000 m² w Lipsku na wschodzie Niemiec. Czynnikami, które zadecydowały o wyborze miejsca, był silny rozwój firmy oraz okresy przedświątecznych szczytów, wymagających zatrudnienia pracowników sezonowych .

 • 60,212 M² DLA BLG W BREMIE

Eurinpro kończy budowę magazynu o pow. 60,212 m² dla BLG Logistics, jednego
z największych dostawców usług logistycznych w Niemczech. Brema jest jednym ze strategicznych punktów na logistcznej mapie Niemiec. Bremeński port należy do najważniejszych miejsc przeładunkowych na świecie.

BELGIA

 • 32,000 M² DLA DHL EXEL SUPPLY CHAIN W WILLEBROEK

Eurinpro zbudowało centrum dystrybucji artykułow spożywczych  o pow. 32,000 m² dla DHL Exel Supply Chain w Willebroek. Centrum posiada strategiczną lokalizację pomiędzy Brukselą i Antwerpią. Jest używane do przechowywania, pakowania i etykietowania produktów należących do klientów DHL.

 • 40,000 M² W TRAKCIE BUDOWY W STRATEGICZNEJ LOKALIZACJI W WILLEBROEK

Eurinpro tworzy projekty ściśle dostosowane do wymagań konkretnego klienta. Jednakże
w przypadku ‘Kersdonk’ w Willebroek strategiczna wartość lokalizacji sprawiła, że Eurinpro zdecydowało się rozpocząć budowę jeszcze przed pozyskaniem klienta. Magazyn o pow. 40,000 m² położony jest w odległości zaledwie 3 km od autostrady A12, która łączy Antwerpię i Brukselę. ‘Kersdonk’ jest oddalone o 30 km od portu w Antwerpii oraz 30 km od międzynarodowego lotniska w Brukseli. Ponadto, w odległości 7 km znajduje się terminal barkowy w Willebroek, co dodatkowo zwiększa atrakcyjność logistyczną tego miejsca.

 • 29,259 M² DLA TNT LOGISTICS (obecnie CEVA) i MIM W WILLEBROEK

W ciągu pięciu miesięcy od rozpoczęcia budowy Eurinpro ukończyło magazyn o pow.
15,180 m² dla TNT Logistics w Willebroek. W tym samym miejscu Eurinpro zbudowało kolejny magazyn o pow. 14,079 m² dla Mercure International of Monaco, międzynarodowego dystrybutora sprzętu sportowego, który wykorzystuje nowy obiekt w dystrybucji towarów  poprzez port w Antwerpii.

 • 14,195 M² ROZBUDOWA MAGAZYNU DLA FIRMY SCHENKER W WILLEBROEK

W 2005 r. Eurinpro zbudowało magazyn o pow. 52,000 m² dla firmy Schenker, która chciała skoncentrować wokół Willebroek swoje działania lądowe. Schenker zdecydował się na powiększenie obiektu o kolejne 14,000 m². Rozbudowa została przeprowadzona przez Eurinpro w roku 2006.

HOLANDIA

 • 18,649 M² DLA DHL EXEL SUPPLY CHAIN W TIEL

Eurinpro zbudowało „szyty na miarę”  magazyn o pow. 18,649 m² dla DHL Exel Supply Chain. Jest on używany przez DHL dla klientów, z branży odzieżowej, do przechowywania i dystrybucji. Magazyn w Tiel pełni kluczową rolę w sieci DHL Exel, będąc istotnym ogniwem łączącym holenderskich i międzynarodowych klientów firmy.

 • 8,083 M² DLA CHRISTIAN SALVESEN W AMSTERDAMIE

Firma Christian Salvesen poszukiwała magazynu do przechowyania i dystrybucji artykułów spożywczych dla United Biscuits, jednego ze swoich kluczowych klientów. Eurinpro zbudowało magazyn o pow. 8,083 m², ściśle dostosowany do wymagań klienta. Obiekt ma być głównym ośrodkiem dystrybucji produktów z bazy United Biscuits w Amsterdamie na obszar Holandii.

WŁOCHY

 • ROZBUDOWA MAGAZYNU (do 22,914 M²) DLA CHIAPPAROLI LOGISTICA W ANAGNI

Eurinpro zbudowało magazyn o pow. 11,904 m² dla firmy Chiapparoli Logistica. W związku
z rosnącym zapotrzebawaniem na usługi Chiapparoli, konieczne było zbudowanie kolejnego obiektu. Nowy magazyn ma powierzchnię 11,904 m². Łączna powierzchnia dwóch magazynów wynosi obecnie 22,914 m². Oba obiekty w Agnani są specjalnie przystosowane do przechowywania produktów farmaceutycznych.

HISZPANIA

 • 11,075 M² DLA BAXGLOBAL W GIRONIE

Trwają końcowe prace przy budowie magazynu o pow. 11,075 m² dla koncernu BAX Global
w Gironie. Obiekt będzie wykorzystywany jako centrum składowania, montażu i dystrybucji wysokiej jakości urządzeń elektronicznych na rynki: Francji, Hiszpanii i Portugalii. 

POLSKA

 • 15,030 M² DLA GEFCO W GRODZISKU MAZOWIECKIM

W związku z dynamicznym rozwojem GEFCO na terenie Polski, dotychczasowe centrum dystrybucji o powierzchni 11 000 m2 stało się zbyt małe dla operacji wykonowanych przez firmę. Po dokładnej analizie wymagań logistycznych odbiorcy, Eurinpro wyznaczyło teren o powierzchni 70 000 m2 w Podwarszawskim Parku Przemysłowym Grodzisk Mazowiecki. Docelowo magazyn będzie liczył 30 000 m2. Strategiczna lokalizacja projektu w nowej strefie inwestycyjnej, oddalonego zaledwie o 4 km od już istniejącego magazynu Gefco i jedynie 25 km od centrum Warszawy, zapewni w przyszłości łatwy dostęp do powstającej autostrady A2 Berlin – Moskwa.

CZECHY

 • 14,489 M² DLA BAXGLOBAL W MODLETICACH

Obiekt w czeskich Modlenicach niedaleko Pragi jest częścią europejskiej sieci dystrybucujnej koncernu BAXGlobal. Na potrzeby swojego klienta Eurinpro zbudowało magazyn
o pow. 14,489 m², który służy jako centrum składowania, montażu i dystrybucji wysokiej jakości urządzeń elektronicznych na rynki  Europy Wschodniej. 

e-Logistyka.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili