Elżbieta Jakubiak nowym Ministrem Sportu

Premier podjął decjycję o mianowaniui Elżbiety Jakubiak Ministerem Sportu. Do podstawowych obowiązków nowej Pani Minister będzie należała koordynacja przygotowań do Euro 2012

Elżbieta Jakubiak, dotychczasowa szefowa kancelarii Prezydenta potwierdziła w Sygnałach Dnia, że została mianowana na stanowisko Ministra Sportu.

  • Decyzje już zapadły, jest tylko kwestia podjęcia przez premiera i prezydenta formalnych czynności – powiedziała na antenie Polskiego Radia.

Największym wyzwaniem, przed jakim stanie Jakubiak w resorcie sportu, będzie koordynacja przygotowań do Euro 2012.

 Nie ustalono jeszcze kto zajmie jej miejsce w kancelarii Prezydenta.Pojawiły się pogłoski, że stanowisko to obejmie Michał Kamiński. – Przechodzę do Ministerstwa Sportu i Turystyki również jako koordynator do Euro 2012, natomiast czy Michał Kamiński do Kancelarii, to są już decyzje prezydenta – mówi Jakubiak.

Poprzedni Minister Sportu, Tomasz Lipiec, podał się w połowie lipca do dymisji, po tym jak Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało dyrektora i wicedyrektora Centralnego Ośrodka Sportu pod zarzutem korupcji.

Michał Krzak

e-logistyka.pl

Sylwetka Elżbiety Jakubiak

Urodziła się 17 marca 1966 roku w Zatorach (woj. mazowieckie). W roku 1991 ukończyła Wyższą Szkołę Pedagogiki Specjalnej w Warszawie – specjalność: rewalidacja dzieci przewlekle chorych i kalekich.

W latach 1991 – 1992 pracowała w Społecznym Towarzystwie Oświatowym w Warszawie. Współtworzyła pierwsze w Polsce szkoły niepubliczne.

Od 1992 do 1998 roku pracowała w Kancelarii Sejmu RP – w Gabinecie Wicemarszałków oraz w Komisji Spraw Zagranicznych.

W latach 1998 – 2002 była Dyrektorem Biura Dyrektora Generalnego Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Od 2002 roku kierowała Biurem Prezydenta m. st. Warszawy. Odpowiadała za organizację 60. Rocznicy Powstania Warszawskiego oraz budowę Muzeum Powstania Warszawskiego, za co została odznaczona w roku 2005 Srebrną Gloria Artis. Członek Rady Powierniczej Muzeum Powstania Warszawskiego.

Uczestniczyła w powołaniu pierwszej w Polsce samorządowo-rządowej instytucji kultury – Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie. Odpowiedzialna za projekt oszacowania strat wojennych Warszawy. Współautor Programu Stypendialnego Miasta Stołecznego Warszawy im. Jana Pawła II oraz miejskiej instytucji kultury Centrum Myśli Jana Pawła II. Członek Nadbużańskiego Towarzystwa Oświatowego.

Od 23 grudnia 2005 roku pełniła funkcję Szefa Gabinetu Prezydenta RP.

Ma męża i trójkę dzieci.

źródło: Kancelaria Prezydenta RP

źródło zdjęcia: Kancelaria Prezydenta RP

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili