Efektywne zarządzanie w dobie globalizacji

Z inicjatywy Krakowskiej Szkoły Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie w dniach 6-8 czerwca już po raz czwarty odbędzie się spotkanie środowiska MBA.


Ponad 150 managerów, dyrektorów Programów MBA i przedstawicieli Klubów MBA z Polski i zagranicy podczas trzech dni kongresowych będzie zastanawiać się, jak współczesne procesy globalizacyjne wpływają na rozwój i funkcjonowanie przedsiębiorstw. Kongres MBA to cykliczne spotkanie środowiska MBA, które odbywa się w Krakowie.

Idea Kongresu MBA powstała w roku 2005 jako przedsięwzięcie integrujące słuchaczy i absolwentów Programu MBA Krakowskiej Szkoły Biznesu. Co roku nasz program MBA kończyło około 25 managerów, zależało nam, by stworzyć miejsce dla absolwentów do dalszych spotkań i rozwoju zawodowego. Integracja i budowanie sieci współpracy, jest naszym zdaniem równie ważne jak pozyskiwanie solidnej, wyspecjalizowanej wiedzy w czasie studiów – mówi organizator i pomysłodawca Kongresu, dr Piotr Buła, Dyrektor Krakowskiej Szkoły Biznesu. Obecnie Kongres MBA to przedsięwzięcie ogólnopolskie, które scala prestiżową grupę posiadającą tytuł MBA. W Kongresie uczestniczą również Dyrektorzy Programów MBA dyskutując nt. bieżących problemów związanych z rynkiem edukacyjnym.

W kręgu wielokulturowym

IV Ogólnopolski Kongres MBA oparty jest na panelach kontynentalnych: amerykańskim, azjatyckim i europejskim. W każdym wystąpią przedstawiciele reprezentujący dany kręg kulturowy. W panelu amerykańskim wystąpi Pan Marek Rajca, reprezentujący amerykańską firmę Silgan White Cap Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Niepołomicach. Na bazie badań amerykańskiego naukowca Jima Collinsa spróbuje on odpowiedzieć na pytanie „Dlaczego niektóre firmy dokonują skoku do trwałego wzrostu a inne nie ? Przedstawi on również, jakie cechy przywódcze są potrzebne do przeprowadzenia firmy z dobrej w wielką.  Jak skutecznie zarządzać firmą indyjską, czy współpracować z Hindusami? Zgromadzeni managerowie przekonają się o tym dzięki prezentacjom doktor Reshmi Mitra z Indian Business School Jamshedpur z Indii i Prezesa ArcelorMittal Ostrava Sanjay Samaddara.

Najliczniej reprezentowany będzie panel europejski, rozciągnięty od Francji po Ukrainę. Gościć będziemy między innymi prof. Michela Muszyńskiego, Dyrektora Francuskiego Instytutu Zarządzania, specjalistę w zakresie metod prowadzenia strategii przedsiębiorstw oraz Członka Zarządu Netia SA – Pana Bertranda Le Guern, który podzieli się swoimi doświadczeniami w zarządzaniu kilkoma spółkami telekomunikacyjnymi. Dr Oleksiy Druhov z Lwowskiego Instytutu Bankowego przedstawi, jak funkcjonuje obecnie ukraiński system bankowy, natomiast prof. Carl Norbbom ze Stockholm University opowie o konieczności stosowania Total Quality Management.

Kongres MBA pozwala również na wymianę konkretnych doświadczeń biznesowych i rozwój kompetencji managerskich. W ramach kongresu symultanicznie będzie odbywać się 6 cykli szkoleniowych, dotyczących miedzy innymi problematyki: zarządzania zamianą, zarządzania konfliktem, oceny pracowniczej, pozyskiwania dotacji z funduszy strukturalnych. Niezwykle ciekawie zapowiada się szkolenie coachingowe Grupy Kreatywnej czy spotkanie z Prof. Tonym Fangiem, który zdradzi jak skutecznie prowadzić biznes z Chińczykami.

Profesjonalny networking

Kongres MBA to przede wszystkim możliwość netoworkingu. Jak skutecznie nawiązywać nowe kontakty biznesowe, by przerodziły się w realne kontrakty firmowe przedstawi polski ekspert networkingu Grzegorz Turniak, prezes BNI Polska. Integracji wielokulturowej sprzyjać będzie również bankiet w Hotelu Andels, wieczór orientalny Sakana Sushi Bar czy Rodzinna Impreza Golfowa, która pozwoli na dobrą zabawę zarówno profesjonalistom jak i amatorom golfa.

Pomagamy

Tradycją Kongresu jest Aukcja Charytatywna „Człowiek nie jest sam” – dzielimy się nie tylko doświadczeniem i wiedzą, ale również osiągniętym sukcesem. Ta aukcja jest dowodem naszego zaangażowania – nie pozostajemy obojętni wobec potrzeb i cierpienia innych ludzi. Tegoroczna aukcja charytatywna, organizowana jest na rzecz "brzeskich pięcioraczków" we współpracy z Fundacją Anny Dymnej.

Studia MBA w Polsce

Obecnie w Polsce jest prowadzonych około 50 programów MBA. Wśród nich można wyróżnić lepsze i bardziej prestiżowe plasujące się w czołówkach rankingów i zdobywające akredytacje jakości oraz gorsze często nie notowane w zestawieniach, oparte na metodach studiów podyplomowych. Polską instytucją przyznającą akredytacje jest Stowarzyszenie Edukacji Managerskiej FORUM. Akredytacje przyznawane są co roku, w tym roku ogłoszenie najlepszych programów MBA odbędzie się 18 czerwca w Warszawie.

Szczegółowe informacje nt. Kongresu MBA dostępne są na stronie www.kongresmba.pl
Więcej informacji:
Magdalena Petryniak
Koordynator Kongresu MBA
Kom. 604 46 35 37
Mail: Magda.petryniak@sapr.pl

Biuro III Ogólnopolskiego Kongresu MBA
Tel. +48 012 293 5516
e-mail: kongres@ ae.krakow.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili