17.9 C
Warszawa
czwartek, 23 maja, 2024

Drugie półrocze lepsze dla Zelmera?

"Nasze oczekiwania są takie, by wynik netto w drugim półroczu był znacząco lepszy niż w pierwszym" – powiedział Płocica.

"Nasze działania restrukturyzacyjne oraz sprzedaż nowych produktów przynoszą efekty. Koniunktura w regionie Europy Środkowo – Wschodniej już się nie pogarsza, a kursy walutowe nam sprzyjają, dlatego uważamy, że drugie półrocze będzie lepsze niż pierwsze. I lipiec, i sierpień to potwierdzają" – dodał.

Zelmer po pierwszym półroczu miał 1,1 mln zł straty na poziomie netto oraz 209,8 mln zł przychodów ze sprzedaży. Rok wcześniej sprzedaż wyniosła 207,9 mln zł, a zysk netto 21,8 mln zł.

W pierwszym kwartale 2009 roku Zelmer miał 110,8 mln zł przychodów oraz 3,8 mln zł straty netto.

Spółka informowała wcześniej, że chce w 2009 roku co najmniej poprawić ubiegłoroczne przychody. Obecnie szacuje, że ten rezultat może być lepszy.

"Na koniec tego roku chcemy mieć wyższe przychody niż w 2008 roku" – powiedział Płocica.

Przedstawiciele spółki poinformowali na konferencji, że negatywny wpływ na wynik za pierwsze półrocze tego roku miały nierozliczone transakcje opcyjne. Wpływ ten wyniósł 13 mln zł. Obecnie wartość opcji wynosi 30,9 mln euro. Ich termin zapadalności upływa do końca grudnia 2010 roku.

Producent sprzętu AGD zamierza przeprowadzić program dobrowolnych odejść, który skierowany jest do grupy około 200 pracowników.

"Szacujemy, że program ten potrwa co najmniej do końca tego roku. Koszty programu wyniosą około 3-4 mln zł i zostaną poniesione w tym roku" – powiedział Płocica na konferencji.

Źródło: biznes.onet.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili