Droga do sukcesu – odpowiedzialny biznes w Toruniu

Międzynarodowa Organizacja Studencka AIESEC zorganizowała w Toruniu konferencję o odpowiedzialnym biznesie, skierowaną do studentów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

– Corporate Responsibility staje się stopniowo coraz ważniejszym składnikiem świata biznesu. Idea ta stawia wiele wyzwań, a najważniejszym z nich jest stworzenie stałych strategii Odpowiedzialnego Biznesu i jednocześnie maksymalizować i utrzymywać oba, społeczne i ekonomiczne wartości oraz zyski. Programy studiów są bardzo ubogie w teorie Odpowiedzialnego Biznesu, co powoduje, że studenci, Ci, którzy mają tworzyć ten biznes w najbliższej przyszosi, nawet nie wiedzą co to jest CSR – mówi Ewa Dawidowicz, wiceprezydent projektu "Corporate Responibility" – AIESEC Trouń.

Konferencję rozpoczął panel dyskusyjny, w którym głos zabrał dr Krzysztof Kannenberg z UMK, Łukasz Grześkowiak – przedstawiciel Torfarmu oraz Ryszard Rataj z przedsiębiorstwa Fair Play.

  • Celem panelu było przybliżenie studentom wiedzy i poglądów na temat Odpowiedzialnego Biznesu – mówi Ewa Dawidowicz. – Staraliśmy się odpowiedzieć na pytania: jak rozumiany jest Odpowiedzialny Biznes przez studentów, co i w jaki sposób należy zrobić by poszerzyć wiedzę na jego temat, by przekonać firmy, które nie są jeszcze odpowiedzialne jak bardzo Odpowiedzialny Biznes jest istotny, zastanawialiśmy się, czy powinny być w naszym prawie zapisy o Odpowiedzialnym Biznesie, a także porównywaliśmy poszczególne strategie firm – dodaje.

Po panelu dyskusyjnym nastąpiła część szkoleniowa. Studenci mieli okazję dowiedzieć się jak w praktyce wprowadza się strategię odpowiedzialnego biznesu. Warsztat poprowadził Piotr Ruszowski z PricewaterhouseCoopers.

Zdaniem organizatorów droga do sukcesu jest długa, ale dzięki organizowaniu takich konferencji, cel ten staje się łatwiejszy do osiągnięcia.

e-logistyka.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili