11.5 C
Warszawa
piątek, 19 kwietnia, 2024

Dobre wyniki finansowe Deutsche Post World Net w 2006 roku

Przychód wzrósł o 36% do kwoty 60 mld euro, EBIT w kwocie 3,9 mld euro

Podsumowując miniony rok finansowy podczas dorocznej konferencji prasowej firmy w Bonn, Deutsche Post World Net zaproponował wzrost dywidendy do 75 centów. W 2007 roku Grupa przewiduje wzrost przychodów i zysku EBIT. – Nasza dobra efektywność operacyjna w 2006 roku – zwłaszcza w IV kwartale – pokazuje, że strategia zakładająca ekspansję na rynki międzynarodowe przynosi efekty’ powiedział Klaus Zumwinkel, Prezes Zarządu Deutsche Post World Net. – Już teraz generujemy około 60% naszych przychodów z działalności za granicą, a ponad połowa naszego zysku operacyjnego pochodzi z usług innych niż te, które są osiągane przez dywizję Poczta.

Proces integracji z brytyjską grupą logistyczną Exel, zatrudniającą 110 000 pracowników, przebiegł bez zakłóceń. Natomiast integracja z bankiem BHW (dywizja Usługi Finansowe) może nastąpić wcześniej niż zaplanowano. – To, co osiągnęliśmy w przypadku firmy Exel stanowi przykład największej integracji w naszej branży, a jeśli połączymy to z przejęciem BHW, będzie to największa integracja w historii naszej firmy. Przejęcia zakończyły się sukcesem, co znajduje wyraźne odzwierciedlenie w osiągniętych wynikach – stwierdził Klaus Zumwinkel. Dzięki przejęciu brytyjskiej firmy Williams Lea, Grupa rozszerzyła porfolio dodatkowych usług oferowanych przez dywizję Poczta. Wzmocnieniem dla podejmowanych działań będzie strategia korporacyjna ‘First Choice’, wprowadzona na początku 2007 roku. Przez kolejne dwa lata ‘First Choice’ obejmie ponad 5000 projektów realizowanych w ramach Grupy, co będzie miało zdecydowany wkład w realizację celów wyznaczonych na 2009 rok.

Ogólne wyniki finansowe

W roku finansowym 2006 zysk EBIT Deutsche Post World Net wzrósł o 2,9 %, z 3,76 mld euro do 3,87 mld euro. Skonsolidowany przychód wzrósł o 35,8% do 60,55 mld euro. Natomiast skonsolidowany zysk netto zmniejszył się o 14,3 % do 1,92 mld euro, na co wpływ miała redukcja aktywów w Postbanku DPWN do 50% plus 1 akcja w ostatnim roku finansowym. Zysk z jednej akcji zmniejszył się o 19,6 % do 1,60 euro.

Dywizja express

W 2006 roku dywizja Express zwiększyła swój przychód o 2,2 % do 17,2 mld euro oraz wygenerowała EBIT w wysokości 325 mln euro. W 2005 roku dywizja wykazała straty w wysokości 23 mln euro.

Dywizja logistyka

W 2006 roku Dywizja Logistyka zwiększyła swój przychód w znacznie większym stopniu niż przewidywano. Przychód wzrósł ponad dwukrotnie do 22,74 mld euro, co było możliwe dzięki zrównoważonemu wzrostowi we wszystkich jednostkach biznesowych dywizji. Rezultaty przejęć wyniosły 11,64 mld euro. Największy udział w osiągniętym wyniku stanowiło przejęcie firmy Exel. EBIT wzrósł z 346 mln euro do 762 mln euro.

Plany na 2007

W 2007 roku Deutsche Post World Net przewiduje dalszy rozwój firmy. EBIT powinien osiągnąć poziom co najmniej 3,6 mld euro. To związane jest z osiągnięciem przynajmniej 3% wzrostu w porównaniu z ubiegłym rokiem.

W 2007 roku dla dywizji Express prognozuje się osiągnięcie zysku operacyjnego EBIT w wysokości ponad 500 mln euro. Prognoza ta nie obejmuje dodatkowych kosztów związanych z uruchomieniem nowego centrum dystrybucyjnego w Lipsku. Wliczając te koszty, EBIT powinien osiągnąć wartość przynajmniej 400 mld euro. W 2007 roku Grupa zakłada kilkuprocentowy wzrost przychodów w dywizji Logistyka. W tym przypadku EBIT powinien wzrosnąć o około 15%.

e-logistyka.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili