17.9 C
Warszawa
czwartek, 23 maja, 2024

Długi Gazpromu

Długi giganta mogą utrudnić uzyskanie finansowania inwestycji. Gazeta powołuje się na raport finansowy z III kwartału ubiegłego roku. "Gazprom zawsze lubił żyć na kredyt" — kwitują rosyjscy dziennikarze

Dziennik podkreśla, że 2009 r. był dla koncernu trudny. Po trzech kwartałach ubiegłego roku — w porównaniu z takim samym okresem 2008 r. — przychody spadły o 7 proc., do 2,41 bln rubli (79,85 mld USD), a czysty zysk o 33 proc., do 470,87 mld rubli (czyli 15,6 mld USD).

— Zadłużenie Gazpromu jest potężne i może mieć wpływ na zahamowanie inwestycji koncernu, chociażby ze względu na kłopoty z uzyskaniem finansowania. Kryzys na rynku surowców energetycznych mija i w dłuższej perspektywie sytuacja finansowa Gazpromu wygląda korzystniej — komentuje Andrzej Sikora, prezes Instytutu Studiów Energetycznych.

Jego zdaniem, większym problemem dla gazowego potentata jest spadający zysk operacyjny, który zmniejszył się aż dwukrotnie.

Źródło: pb.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili