4.9 C
Warszawa
sobota, 20 kwietnia, 2024

DHL otwiera nowoczesne centrum logistyczne w Porcie Lotniczym w Wiedniu

  • Kampus DHL w Porcie Lotniczym w Wiedniu służyć będzie za strategiczny hub dla Austrii i Europy Wschodniej
  • Konsolidacja transportu drogowego, lotniczego i morskiego w jednym ośrodku umożliwia świadczenie jeszcze lepszej jakości usług oraz zwiększenie współczynnika obrotu przesyłkami
  • 250 pracowników centrum logistycznego będzie zaangażowanych w konsolidowanie i wysyłanie przesyłek

23 maja  DHL Global Forwarding, specjalista w zakresie przewozów lotniczych i morskich Deutsche Post DHL Group, wraz z DHL Freight, jednym z wiodących europejskich dostawców drogowych usług transportowych, świętowali otwarcie nowego centrum logistycznego DHL w Porcie Lotniczym w Wiedniu w powiecie Fischamend. Nowoczesny ośrodek logistyczny łączyć będzie zalety trzech różnych rodzajów transportu – drogowego, powietrznego, morskiego – i umożliwiać optymalny przeładunek i transport towarów do i z Austrii oraz Europy Wschodniej. Nowy kampus DHL w Porcie Lotniczym w Wiedniu rozszerza światową sieć DHL Global Forwarding, Freight, o kolejną nowoczesną lokalizację.  W uroczystym otwarciu centrum logistycznego uczestniczyli goście reprezentujący rząd i sektor prywatny, między innymi Johanna Mikl-Leitner – Gubernator Dolnej Austrii, Thomas Ram – Burmistrz Fischamend i Günther Ofner – Prezes Zarządu Wiedeńskiego Portu Lotniczego (Flughafen Wien AG).

– Dzięki naszemu nowemu centrum logistycznemu w Porcie Lotniczym w Wiedniu, będziemy mogli jeszcze bardziej wykorzystać synergię pomiędzy DHL Global Forwarding oraz DHL Freight – mówi Tim Scharwath, Dyrektor Zarządzający Global Forwarding, Freight. – Nowy kampus DHL rozszerza o nowy ważny ośrodek logistyczny naszą globalną sieć transportową, którą wykorzystujemy do obsługi ponad 220 krajów i regionów.

Do chwili obecnej DHL Global Forwarding i DHL Freight prowadziły swoją działalność w trzech oddzielnych lokalizacjach w pobliżu Wiednia. Od teraz wszystko jest skonsolidowane w nowym kampusie. Oprócz około 3.500m2 powierzchni biurowej, w skład nowego centrum logistycznego DHL wchodzą dwa terminale frachtowe. Każdy z nich liczy około 12.000m2 i zapewnia 5.000m2 na potrzeby związane ze składowaniem i przeładunkami DHL Global Forwarding, a ponadto 7.000m2 na potrzeby DHL Freight. W celu zaspokojenia stale rosnącego zapotrzebowania na usługi logistyczne i transportowe w branży nauk przyrodniczych i ochrony zdrowia, DHL uruchomił również obiekty o większej kubaturze dla towarów wymagających kontrolowanej temperatury. Powierzchnia około 1 200m2 podwoiła możliwości DHL Global Forwarding w zakresie procesowania tego typu przesyłek.

– Naszym długoterminowym celem jest bycie liderem rynku i dostarczanie najwyższej jakości w zakresie transportu drogowego na terenie Europy. Dlatego wciąż inwestujemy w rozwój i dalsze rozszerzanie naszej sieci transportowej i drobnicowej – wyjaśnia Uwe Brinks, Dyrektor Zarządzający DHL Freight. – Już teraz mamy do dyspozycji jedną z najgęstszych sieci terminali w całej Europie. Nowe centrum logistyczne DHL w Porcie Lotniczym w Wiedniu to kolejny istotny krok w tym kierunku.

Zarówno w fazie projektowania jak i budowy nowego kampusu DHL kluczową rolę odgrywały kwestie ekologiczne, w tym  wykorzystanie energii odnawialnej, zgodnie z celem jaki postawiła sobie Deutsche Post DHL Group, zakładającym osiągnięcie zero-emisyjnej logistyki do roku 2050. Co więcej nowe centrum logistyczne spełnia również najbardziej rygorystyczne wymagania bezpieczeństwa TAPA (TAPA A).

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili