22 C
Warszawa
czwartek, 11 sierpnia, 2022

DHL Global Forwarding już po raz piąty zaprosił przedsiębiorców na Akademię Logistyki

W połowie października odbyła się piąta edycja Akademii Logistyki DHL Global Forwarding, która zgromadziła rekordową liczbę słuchaczy z całej Polski. Tematem przewodnim był import i eksport z Chin – aspekty gospodarcze, logistyczne, międzykulturowe. Uczestnicy, w gronie których znaleźli się producenci, eksporterzy oraz importerzy, mieli możliwość zapoznania się z analizą obecnej sytuacji ekonomicznej w Chinach, a także z planami rozwoju połączeń transportowych między Chinami a Polską.


 


Polski DHL Global Forwarding zaprosił ekspertów z Chin, w tym m.in. Steve Huang CEO DHL Global Forwarding Chiny, Zafer Engin Head of Value Added Services DHL Global Forwarding, a także polskich analityków z ConnectAsia i portalu Chiny24. Omówili oni zmiany zachodzące w gospodarce Chin oraz ich wpływ na polskich importerów i eksporterów. Specjaliści z DHL Global Forwarding przedstawili perspektywy rozwoju wolumenów oraz poziomu stawek we frachcie lotniczym i morskim, a także możliwości wsparcia polskich przedsiębiorców przez pracowników DHL w Chinach. Szczegółowo został również omówiony serwis kolejowy z Chin do Europy, który wzbudził szczególne zainteresowanie pośród uczestników. Goście z DHL Global Forwarding Chiny zaprezentowali nowe rozwiązania transportowe w ramach połączeń kolejowych z Japonii i Wietnamu do Chin i Europy, a także pomiędzy Chinami a Turcją i resztą Europy. Polska na mapie połączeń kolejowych Chiny – Europa ma istotne znaczenie – pełni rolę głównego hub’u przeładunkowego.


 


„DHL Global Forwarding stawia na rozwój kolei. Liczba pociągów oraz samych połączeń będzie systematycznie rozwijana, a tym samym będzie rosnąć wolumen przewożonych towarów. Jeszcze nie tak dawno towary z Chin były przewożone do Europy głównie drogą morską lub powietrzną. Obecnie obserwujemy coraz większą rolę transportu kolejowego. Jeżeli chodzi o transport z Chin do Europy to udział kolei nadal jest stosunkowo niewielki, ale co roku widzimy bardzo dynamiczny wzrost.” Zaznacza Krzysztof Bielica, Prezes Zarządu DHL Global Forwarding.


 


Warto zauważyć, iż w przypadku eksportu z Polski do Chin, otworzyły się nowe możliwości, zwłaszcza jeśli chodzi o produkty rolnicze i żywnościowe (mleczarskie – tj. mleko w proszku, schłodzona wołowina, drób i warzywa). Są to produkty o wysokiej wartości, ale jednocześnie bardzo wrażliwe na czas transportu – w związku z czym transport koleją jest istotnym kanałem w łańcuchu logistycznym dostaw tych towarów.


 


„Cieszymy się, że przy współpracy z ekspertami zewnętrznymi możemy pomagać naszym klientom rozwijać kompetencje międzykulturowe, które pozwolą na efektywną współpracę z Chińczykami, a także w zrozumieniu nadchodzących zmian w branży TSL. W przeprowadzonej ankiecie uczestnicy bardzo wysoko ocenili merytoryczną wartość spotkania, a także wszyscy wyrazili chęć udziału w kolejnych edycjach „Akademii Logistyki”. To utwierdza nas w przekonaniu, że obrany przez nas kierunek i sama koncepcja Akademii Logistyki DHL Global Forwarding były bardzo trafione” – podsumowuje Krzysztof Bielica, Prezes Zarządu DHL Global Forwarding.


 


Akademia Logistyki DHL Global Forwarding to cykliczne, odbywające się co pół roku, spotkania z ekspertami z różnych dziedzin. Celem Akademii Logistyki jest dostarczenie wiedzy i omówienie ciekawych, bieżących tematów z zakresu gospodarki, ekonomii, eksportu / importu w kontekście rozwoju logistyki i transportu, a także tematów z logistyką związanych np. z przepisami celnymi czy ubezpieczeniem cargo. Do udziału zapraszani są współpracujący z DHL Global Forwarding eksporterzy, importerzy oraz producenci. Kolejną, 6. edycję Akademii Logistyki, DHL Global Forwarding zaplanowano na pierwszy kwartał 2017 roku.

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
319ObserwującyObserwuj
274ObserwującyObserwuj
spot_img

Z ostantiej chwili