3.8 C
Warszawa
niedziela, 21 kwietnia, 2024

Dębica dla Amerykanów?

W Dębicy znów pachnie konfliktem. Wczoraj amerykański koncern Goodyear ogłosił wezwanie na papiery oponiarskiej spółki. Ma ponad 65 proc. głosów na walnym, a chce mieć 100 proc. Tymczasem PZU Asset Management, które ma 7 proc. akcji Dębicy, nie kryje niezadowolenia z ceny — jest za niska.

Wezwanie ogłoszone przez Goodyear jest spełnieniem obietnicy, którą firma złożyła mniejszościowym akcjonariuszom na początku 2008 r. W ten sposób uspokoiła konflikt, który opierał się m.in. na zarzutach dotyczących stosowania przez właściciela cen transferowych. W zamian Goodyear zobowiązał się ogłosić wezwanie na akcje Dębicy. Wczoraj to zrobił. Wzywa do sprzedaży 34 proc. akcji, za które będzie płacić 59,52 zł.

Właśnie cena jest przyczyną, dla której mniejszościowi akcjonariusze nie mają powodów do zadowolenia. A przynajmniej jeden — fundusz PZU Asset Management. 

Źródło: pb.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili