3.8 C
Warszawa
niedziela, 21 kwietnia, 2024

Debata o odpowiedzialnym biznesie

Liga Odpowiedzialnego Biznesu we współpracy z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Studentów Kierunków Rolniczych i Nauk Pokrewnych IAAS Polska – SGGW Warszawa mają zaszczyt zaprosić na debatę podsumowującą międzynarodową konferencję stowarzyszenia IAAS European Directors Meeting & Genaral Assembly in Poland 2006/2007 „Corporate Social Responsibility Sharing the Wealth – Corporation Making a Global Impact”. 

Celem debaty jest pokazanie, że odpowiedzialność w biznesie to istotna decyzja przede wszystkim na gruncie firmy – wpływu na życie pracowników, dostawców, sposobu budowania relacji z ważnym grupami interesariuszy. Jednakże jest to także odpowiedzialność globalna, bowiem firmy, zwłaszcza duże, narodowe i międzynarodowe mają silne oddziaływanie na rozwój regionalny, tworzenie standardów prowadzenia działalności gospodarczej tym samym tworzenie wizerunku biznesu i biznesmenów w danym kraju.
Pamiętając o tym, że studenci kierunków rolniczych i nauk pokrewnych, w przyszłości także obejmą stanowiska decyzyjne, chcemy przybliżyć ideę CSR, by ich działania i podejmowane przez nich decyzje miały pozytywny wpływ na otaczające ich środowisko.

Do rozmowy postanowiliśmy zaprosić autorytety w dziedzinie biznesu i ekonomii, aby wspólnie zastanowić się nad następującymi zagadnieniami:

Jak duże firmy postrzegają swoją rolę w rozwoju kraju? Jak rozumieją odpowiedzialność ze względu na wielkość zatrudnienia i prowadzenia działalności?
Na ile firmy w rozwoju swoich produktów, aktywności i inwestycji uwzględniają sytuacje i koszty prowadzenia biznesu w danym kraju? Czy ktoś zastanawiał się nad przeniesieniem firmy do krajów azjatyckich?
Ile kosztuje CSR i ile można na nim zarobić?
Jak daleko środowisko naturalne leży od codziennych praktyk biznesowych? Na ile faktycznie prowadzimy długofalowe polityki odpowiedzialności ekologicznej?
Myśl globalnie, działaj lokalnie – jak to wdrażać w codzienną praktykę?
Korporacje a rząd – czy firmy mogą prowadzić odpowiedzialny lobbing?

Wśród zaproszonych gości potwierdzamy udział: 
Joanny Frąckowiak, PR and Community Affairs Manager, Microsoft Polska
Izabelli Dessoulavy, Dyrektor ds. Komunikacji, DHL
Marka Kosycarza, Dyrektor ds. Komunikacji, British American Tobacco
Kamila Wyszkowskiego, Szef Global Compact, UNDP
Przemka Pohrybieniuka, Członek Zarządu, Danone Polska
Jacka Dymowskiego, Szef Programów CSR, Telekomunikacja Polska S.A.
Jacka Wojciechowicza, Senior Communications Officer, Bank Światowy

Termin i miejsce:

3 stycznia 2007 godz. 15.30 – 17.30
Aula Kryształowa
Wydział Ekonomiczno – Rolniczy
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, ul. Nowoursynowska 166
Debata odbędzie się w języku angielskim.
Gospodarzami spotkania będą Sylwia Lewandowska i dr Bolesław Rok, Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Debata podsumowująca „Corporate Social Responsibility Sharing the Wealth – Corporation Making a Global Impact” jest spotkaniem młodych ludzi z różnych stron świata, dla których znaczenie ma to, w jakim świecie żyją i w jakim kierunku zmierza jego rozwój. Kryteria działania, którymi kierują się polskie autorytety, mogą stać się inspiracją do wdrażania idei Biznesu Odpowiedzialnego w innych zakątkach świata.

Sylwia Lewandowska – Forum Odpowiedzialnego Biznesu              
Magdalena Dzięgielewska – IAAS Polska

e-Logistyka.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili