2.2 C
Warszawa
czwartek, 8 grudnia, 2022

Dachser dla producenta światłowodów

OFS jest renomowanym producentem światłowodów i należy do japońskiego koncernu Furukawa Electric Group.


Kable światłowodowe stanowią filar nowoczesnych sieci komunikacyjnych. Bez nich bezprzewodowa telekomunikacja, telewizja jakości HD i szybkie surfowanie po Internecie byłyby niemożliwe. Zapotrzebowanie na światłowody jest więc ogromne. W związku z tym OFS stale otwiera nowe zakłady produkcyjne – często w krajach, gdzie logistyka jest prawdziwym wyzwaniem.


Wszystko zaczęło się od realizacji przewozów lotniczych dla OFS ze Stanów Zjednoczonych do Europy w 2012 r. Krótko potem Dachser przejął również transport morski z Szanghaju do głównej siedziby OFS w USA. Krok po kroku operator stopniowo zwiększał skalę przepływu towarów do produkcji światłowodów na światowe rynki.


Po uruchomieniu nowego zakładu OFS, zlokalizowanego niedaleko Woroneża w Rosji, ruszyły cotygodniowe dostawy z całego świata do Monachium, gdzie materiały produkcyjne były zwożone w celu konsolidacji. Stamtąd transportem drogowym dostarczano je do fabryki w Rosji. Dachser przewozi również od sześciu do ośmiu ładunków miesięcznie z Woroneża do Abidżanu w Wybrzeżu Kości Słoniowej i do Algierii. Co więcej, operator zajmie się także importem surowców produkcyjnych towarów z całego świata do nowej fabryki OFS w marokańskim Tangerze.


Mamy bardzo złożony łańcuch dostaw, który obejmuje także zakłady produkcyjne ze skomplikowaną obsługą procesów logistycznych, takie jak nasze fabryki w Rosji i Maroku. Aby połączyć je z globalnym rynkiem korzystamy z ogólnoświatowej sieci Dachser i jej dużej elastyczności. To daje nam perspektywy dalszego rozwoju – wyjaśnia Xavier Beguiristain, Global Logistic Manager w OFS. Beguiristain postrzega firmę Dachser w kategoriach innowatora i partnera, ponieważ współpraca z nią umożliwia OFS optymalizację procesów logistycznych i możliwość dynamicznego wzrostu.


Firmy współpracują równolegle na pięciu kontynentach: w Ameryce Północnej, Ameryce Południowej, Afryce, Europie i Azji. Podczas tej współpracy przewieziono już miliony kilometrów kabli światłowodowych.


Największe wrażenie robi to, że Dachser oferuje tę samą wysoką jakość usług na całym świecie i zawsze podchodzi do klienta indywidualnie. Pracownicy Dachser mają duże doświadczenie, a zespół, który tworzą jest doskonale zintegrowany – mówi Beguiristain.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
317ObserwującyObserwuj
289ObserwującyObserwuj
spot_img

Firmy godne poznania – PROMAG

Cykl artykułów zamieszczanych na łamach portali i czasopism przedstawiający Polskie dynamiczne i innowacyjne firmy związane z Poznaniem i warte poznania. Dziś w cyklu „firmy warte...

Z ostantiej chwili