21.8 C
Warszawa
czwartek, 23 maja, 2024

Czy Lotos zmieni właściciela?

Tą opinią podzielił się z portalem www.wnp.pl Mikołaj Budzanowski, wiceminister skarbu państwa. – Nie wykluczam, że być może takie prace zostaną w przyszłości podjęte, ale do tej pory dyskusja na ten temat się nie toczyła i żadne prace zmierzające do zmiany rządowej strategii się nie rozpoczęły – podkreśla Mikołaj Budzanowski.

Jego zdaniem nie można również zapominać, że przy tworzeniu polityki wobec sektora naftowego istotny jest również udział Ministerstwa Gospodarki, a nie tylko resortu skarbu.

Możliwość sprzedaży większego, choć nie większościowego pakietu akcji Grupy Lotos sugerował również jakiś czas temu prezes gdańskiego koncernu Paweł Olechnowicz, mówiąc o możliwości utworzenia "koncernu bałtyckiego" z udziałem większego podmiotu operującego w tym regionie.

Resort skarbu do tej pory odżegnywał się jednak od możliwości obniżenia swojego udziału w kapitale Lotosu poniżej większościowego pakietu ponad 50 proc. akcji.

Na razie wiadomo jedynie, że w 2010 roku ma zostać sprzedana nadwyżka akcji Lotosu powyżej tego progu, powstała w wyniku wniesienia do Lotosu pozostałych akcji Petrobaltiku, Lotos Czechowice i Lotos Jasło, czyli pakiet 13-14 proc. akcji spółki.

Źródło: pb.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili