CEVA Logistics regionalnym operatorem logistycznym Ideal Standard

CEVA Logistics, globalny operator logistyczny, specjalizujący się w dedykowanej logistyce kontraktowej, frachcie lotniczym, morskim i drogowym oraz dystrybucji towarów na wszystkich kontynentach, podpisał kontrakt na obsługę logistyczną Ideal Standard, jednego z wiodących na świecie producentów wyposażenia łazienek dla sektora prywatnego i publicznego. W ramach współpracy CEVA Logistics odpowiada za zarządzanie Regionalnym Centrum Dystrybucyjnym w Polsce i dostawy do klientów Ideal zlokalizowanych w 13 krajach Europy.

Centrum Dystrybucyjne CEVA Logistics dedykowane obsłudze Ideal Standard o powierzchni 17,375 tys. m kw. znajduje się w Bielanach Wrocławskich. Zdolność operacyjna projektu wynosi ponad 150 tys. palet rocznie. Ideal Standard, z siedzibą w Brukseli, koncentruje się na rozwijaniu innowacyjnych rozwiązań łazienkowych w wielu kategoriach produktów, takich jak ceramika łazienkowa, baterie i armatura, kąpiel i wellness oraz meble i akcesoria. CEVA Logistics zarządza wszystkimi procesami magazynowymi i transportowymi tego producenta, począwszy od zaopatrzenia Centrum Dystrybucyjnego z fabryk w Europie Centralnej i Północnej, po dostawy do finalnych odbiorców w kilkunastu państwach Europy (w Polsce, Niemczech, Austrii, Czechach, Szwajcarii, Słowacji, Luxemburgu, Danii, Norwegii, Szwecji, Finlandii, Belgii i Holandii).  

Perfekcyjność obsługi

Projekt ten jest jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie, a procesy logistyczne opracowano zgodnie z metodologią CEVA – Zero Defect Startup,  co oznacza perfekcyjność w każdym obszarze działania.  

– Metodologia Zero Defect Startup gwarantuje zbudowanie zespołu ekspertów w konkretnych dziedzinach zgodnie z potrzebami i wymogami projektu. Celem tej metody jest  bezbłędne wdrożenie projektu i utrzymanie dyscypliny budżetowej oraz zagwarantowanie najwyższej jakości obsługi po zakończeniu fazy wdrożeniowej  – wyjaśnia Guillaume Sauzedde, Managing Director Central & Eastern Europe CEVA.

Zespoły ekspertów CEVA Logistics oraz Ideal Standard odbyły szereg spotkań projektowych w lokalizacjach klienta w Niemczech oraz we Włoszech, opracowały dokumentację operacyjną, layout hali, procesy zakupowe i instalacyjne. Eksperci przeprowadzili też procesy rekrutacyjne i szkoleniowe oraz administracyjne, w tym nadzorowali projekty wyposażenia biura i powierzchni socjalnej.

 

Nowoczesne technologie i autorskie rozwiązania

Technologie, które wykorzystano przy uruchomieniu i realizacji tego kontraktu należą do najbardziej zaawansowanych w świecie logistyki. Oprócz strategicznego systemu WMS Matrix opracowanego przez ekspertów CEVA Logistics, wykorzystano automatyzację oraz inne innowacyjne narzędzia, które posłużą do wsparcia procesów administracyjno-magazynowych. Zgodnie z metodologią Zero Defect Startup wdrożono również najwyższe standardy bezpieczeństwa, co oznacza zero wypadków przy pracy, jak również program zaangażowania pracowników w świadome budowanie bezpiecznego środowiska pracy.

CEVA  Logistics to jedna z najbardziej zaawansowanych technologicznie firm na rynku usług logistycznych. Obsługuje wymagające branże, oferując doskonałość operacyjną dla przemysłu: motoryzacyjnego, energetycznego, retail, health&care, lotniczego oraz technologicznego.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili