Branżę dystrybucji hurtowej czeka przełom technologiczny

Zgodnie z raportem PwC „CEE Transport & Logistics TrendBook 2019” aż 68% prezesów spółek z branży transport, spedycja, logistyka (TSL) w tym sektor dystrybucji hurtowej B2B na świecie spodziewa się zmian w podstawowych technologiach świadczenia usług, a 65 % oczekuje zmian w kanałach dystrybucji. Jednym z wiodących trendów mających wpływ na przyszłe oblicze tej branży będzie według ekspertów PwC, digitalizacja. Dynamiczne zmiany zbiegają się z wejściem na rynek inteligentnych systemów ERP opartych na chmurze takich jak RamBase ERP. Rozwiązania te pozwalają na niedostępny dotychczas w takiej skali mix zaawansowanej kontroli łańcucha dostaw, optymalizacji kosztów, przewidywalności, przejrzystości procesów oraz bezpieczeństwa. Podstawowe wdrożenie takiego systemu może być ekstremalnie szybkie i trwać nawet
8 tygodni, a jego koszty mogą być nawet ponad 70% niższe niż w przypadku tradycyjnych systemów On-premise ERP.

 

„To co determinuje wzrost znaczenia digitalizacji w biznesie firm TSL i dystrybucji hurtowej B2B to reakcja na trendy w świecie biznesu i odpowiedź na konkurencję rynkową. Jednak to nie jedyny powód – swoje robi również presja rynku pracy, o którym wielu ekspertów wypowiada się jako o rynku pracownika. Dochodzi do tego rozwój technologiczny i coraz dalej idąca automatyzacja procesów biznesowych. To wszystko składa się na konieczność zastosowania złożonych systemów prekonfigurowanych, które przejmą znaczącą rolę w efektywniejszym zarządzaniu całymi procesami logistyki, sprzedaży i dystrybucji. Od złożenia oferty, przyjęcia i zrealizowania zlecenia śledzenia wysyłki po automatyzację procesów księgowych i finansowych, a kończąc na zarządzaniu kadrami. To po prostu idealne rozwiązanie dla tej branży.” – tłumaczy Jakub Polkowski Channel Executive Poland, RamBase / Jakob Hatteland Computer AS.

 

Branża TSL to sektor z szeregiem wyzwań, potrzebująca rozwiązań IT, które w łatwy sposób pomogą złapać zarówno skalę prowadzonego biznesu, jak i zarządzać nim w efektywny sposób. Wielką szansą na dynamiczny rozwój tego sektora jest ekspansja rozwiązań chmurowych, która dotarła między innymi do systemów ERP – czyniąc je znacznie bardziej atrakcyjnym i przystępnym kosztowo narzędziem, ale też wzmacniając ich bezpieczeństwo, funkcjonalność oraz znacznie przyspieszając ich wdrożenie. Proces wdrożenia takiego systemu nie musi być kojarzony z rewolucją i odbywa się praktycznie bezkolizyjnie dla funkcjonowania przedsiębiorstwa. Nie wymaga zatrudnienia dodatkowych osób do działów IT, a wdrożenia dokonują doświadczeni polscy konsultanci. Uruchomienie takiego systemu jest możliwe już po 8 tygodniach od rozpoczęcia pierwszych prac i szkoleń. Jego koszt jest przewidywalny i całkowicie skalowalny wraz z rozwojem firmy.

 

Miarą innowacyjności proponowanych procesów digitalizacji są rozwiązania IT, jak RamBase Cloud ERP. Pozwalają one otworzyć biznes na całe spektrum możliwości automatyzacji, tworzenia inteligentnych ekosystemów pomiędzy producentami, dostawcami, dystrybutorem, jego partnerami, resellerami i klientami końcowymi, na których najwięcej mogą skorzystać takie branże jak logistyka i dystrybucja hurtowa. Oszczędność i optymalizacja kosztów w firmie jest ich niewątpliwą przewagą.

„O tym co może zmienić trend postępującej digitalizacji w przypadku branży logistycznej i dystrybucji hurtowej B2B doskonale pokazuje ewolucja systemów ERP. Nowoczesny system ERP oparty o chmurę pozwala wygenerować właściwe informacje w odpowiednim czasie oraz dostarczyć je do konkretnych osób odpowiedzialnych za dany proces w całym ekosystemie dystrybucji hurtowej. To dużo skuteczniejsze narzędzie, prostsze i bardziej elastyczne w odniesieniu do tradycyjnych systemów On-premise. A co najważniejsze mniej kapitałochłonne i dużo łatwiejsze do wdrożenia. Naszym zdaniem branża TSL w Polsce zyska partnera, który całkowicie odmieni ich biznes czyniąc go dużo bardziej efektywnym. Wierzę, że polskie firmy z tego sektora docenią walory RamBase już niebawem” – dodaje Jakub Polkowski.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili