9.4 C
Warszawa
środa, 21 września, 2022

Branson oddaje 3 mld dolarów

Sir Richard Branson, prezes Virgin Group, lubi myśleć o wielkich rzeczach. Tak samo było tym razem. Drugiego dnia prowadzonej przez Billa Clintona akcji Global Initiative, Branson zapowiedział, że przekaże całość zysków ze swoich linii lotniczych i sieci kolejowych na rozwój badań nad odnawialnymi źródłami energii. Co to oznacza? Według jego szacunków 3 mld USD w ciągu 10 lat.

Podczas ogłoszenia swojej decyzji Branson zadziwił prasę mówiąc: Mam dzieci, a w przyszłości spodziewam się wnuków. Wszystko co przeczytałem o świecie zdaje się mówić, że konieczne jest zainwestowanie w surowce mogące zastąpić paliwo. I ja mam właśnie zamiar coś z tym zrobić.

Przekazanie dochodów firmy, to dość zaskakujący gest, jednak Branson dowidzi, że jeśli nie zostanie uczyniony, to te dochody i tek nie będą miały znaczenia. Jego firma płaci miliardy za paliwo i naturalnie przerzuca te koszty na swoich klientów, nie wspominając o środowisku naturalnym.

Pomysł Bransona narodził się po wizycie, jaką złożył mu Al Gore. Miał powiedzieć: jesteś  wstanie coś zrobić z tym problemem i jeśli zdecydujesz się na duży krok, inni pójdą twoim śladem.

Źródło: Going Global, Forbes.com, 21.09.2006

Na podstawie artykuły Tary Weiss

Poprzedni artykułAlians trzech gigantów
Następny artykułModne wino z Nowej Zelandii

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
319ObserwującyObserwuj
279ObserwującyObserwuj
spot_img

Z ostantiej chwili