21.8 C
Warszawa
czwartek, 23 maja, 2024

Asfalt z gumą w Krakowie?

Stan asfaltu na krakowskich ulicach pogarsza się z miesiąca na miesiąc. Drogowcom budżet na łatanie dziur skończył się już na wiosnę. Urzędnicy rozpoczęli starania o nowe środki, a także zaczęli poszukiwania trwalszych technologii kładzenia nawierzchni.

„Przez najbliższe trzy weekendy będziemy remontować al. 29 Listopada na odcinku od skrzyżowania z ul. Powstańców do drugiego wiaduktu kolejowego. Asfalt tam położony będzie łączony siatką, która zapobiegnie powstawaniu kolein” – informuje Jacek Bartlewicz, rzecznik Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu. Podkreśla, że jeżeli system się sprawdzi, zostanie zastosowany także na innych drogach, co nie oznacza, że zarzucone zostanie poszukiwanie nowych rozwiązań.

Do tej kategorii zalicza się technologia produkcji "gumowego" asfaltu, czyli łączenia tradycyjnej nawierzchni z odzyskaną ze zużytych opon samochodowych gumą. Takie drogi sprawdzają się już m.in. w Stanach Zjednoczonych. 

Źródło: gazeta.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili