13.5 C
Warszawa
niedziela, 14 kwietnia, 2024

Arlington utworzył Fundusz o wartości 1,2 mld euro

Arlington Securities, jeden z czołowych w Europie zarządców nieruchomości logistycznych oraz Eurinpro International, wiodący deweloper i inwestor w zorientowane na klienta nieruchomości logistyczne, ogłosili założenie Arlington Continental European Logistics Fund. Fundusz posiada środki własne, zapewniające utrzymywanie najwyższej jakości portfolio nieruchomości przemysłowych o wartości ponad 1,2 mld euro przy pełnej realizacji inwestycji. Firmy Eurinpro i Arlington należą do grupy Macquarie Goodman.

Arlington European Logistics Found zapewni długoterminową, stabilną ekspozycję kluczowych własności z zakładaną całkowitą stopą zwrotu przekraczającą 9,5% rocznie. Fundusz zamknął rok podnosząc swój  kapitał o 625 mln euro i prognozuje znaczący wzrost w ciągu najbliższych kilku lat w miarę nabywania kolejnych nieruchomości. Zakładane długoterminowe tempo wzrostu wynosi 50%.

Globalni inwestorzy są coraz bardziej zainteresowani europejską logistyką, co wiąże się z długoterminowymi perspektywami dla całego sektora. Europejska branża logistyki przechodzi wielkie ożywienie korzystając z rozwoju szlaków transportowych łączących Europę z Chinami i Bliskim Wschodem. Trwający trend w kierunku outsourcing’u będzie stymulował popyt na wysokiej jakości łańcuchy dostaw a przez to również na magazyny oraz inne obiekty logistyczne, znajdujące się w pobliżu atrakcyjnych szlaków handlowych, portów i lotnisk.

Arlington European Logistics Fund pozostaje atrakcyjny dla inwestorów instytucjonalnych z Europy, Bliskiego Wschodu oraz Australii, co odzwierciedla obecny popyt wśród globalnych inwestorów na europejskie nieruchomości.

  • Jest to idealny czas na założenie europejskiego funduszu logistycznego, ponieważ perspektywy dla tego sektora są bardzo obiecujące. Inwestorzy instytucjonalni na całym świecie szukają możliwości inwestowania swojego kapitału i takiego lokowania go, aby gwarantował liczne benfity w naszej szybko globalizującej się gospodarce. Długoterminowa natura kapitału jest idealna dla indywidualnych inwestorów, którzy zainteresowani są dywersyfikacją swojego portfela w celu osiągnięcia wyższych zysków- powiedział Peter Davies, Fund Director Arlington European Logistics Fund.

  • Jesteśmy zachwyceni reakcją inwestorów na utworzenie Funduszu, który dysponuje środkami własnymi  w wysokości 625 mln euro. Jednocześnie widzimy, że to dopiero początek. Odnowienie z Macquarie Goodman sieci logistycznej na terenie kontynentalnej Europy, zapewnia Funduszowi znaczącą przewagę na rynku, który cechuje wysokie zapotrzebowanie na najwyższej jakości produkty. Przewidujemy, że docelowo wielkość Funduszu przekroczy 3 mld euro – dodaje.

Gregory Goodman, Prezes Macquarie Goodman i Prezes Funduszu powiedział: – Utworzenie Funduszu jest jedną z największych inicjatyw całej Grupy, podkreślającą siłę jej strategii i szczególne zaangażowanie europejskiej platformy.

Inwestorzy zainwestowali w Fundusz kapitał w wysokości 625 mln euro, z czego 24% jest początkowym wkładem. Bilans Funduszu zostanie ogłoszony w ciągu 3 lat tak, aby finansować dalsze przejęcia.

Macquarie Goodman początkowo zainwestuje ok. 40%. W dalszej perspektywie zamierza wejść w posiadanie 20%-30%.

Początkowe portfolio Funduszu składa się z 12 nieruchomości logistycznych zlokalizowanych na głównych rynkach kontynentalnej Europy. Były one  obsługiwane przez Eurinpro, wiodącego dewelopera nieruchomości logistycznych „na miarę”, które połączyło się z Macquarie Goodman w maju 2006 roku. Fundusz będzie miał prawo pierwokupu sieci logistycznej Macquarie Goodman na terenie kontynentalnej Europy.

W wyjściowym portfolio końcowy termin wygaśnięcia umowy najmu wynosi średnio 6,8 roku a średni wiek budynku to 1,1 roku. Obecnie portfolio jest już w 100% zarezerwowane.

Fundusz jest zorganizowany jako Luxembourg Fonds Commum de Placement (FCP) z nieograniczonym czasem działania, przy czym co 10 lat dokonywany jest przegląd struktury funduszu pod kątem płynności.

Arlington Securities to jedna z wiodących w Europie firm świadczących usługi w zakresie zarządzania inwestycjami oraz nieruchomościami, działająca zarówno w Wielkiej Brytanii i Europie, jak również na rynkach międzynarodowych. Arlington jest największym w Europie zarządzającym inwestycjami w nieruchomości oraz częścią notowanej na australijskiej giełdzie grupy Macquarie Goodman Group (“Macquarie Goodman”).

e-logistyka.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili