Światowy Dzień Wolontariusza 2019: Pracownicy Grupy Deutsche Post DHL pomagają kształtować lepszy i bardziej ekologiczny świat

0 211
  • W dniach 16-29 września Grupa Deutsche Post DHL zachęca swoich pracowników do wspierania projektów charytatywnych na całym świecie.
  • Światowy Dzień Wolontariusza, zainaugurowany w regionie Azji i Pacyfiku w 2008 r., obchodzony jest już po raz jedenasty; w 2018 r. około 123 000 pracowników poświęciło ponad 374 000 godzin w 3 345 projektach wolontariackich w krajach na całym świecie.
  • Idea obywatelstwa korporacyjnego od dawna stanowi integralną część strategii realizowanej przez Grupę Deutsche Post DHL.

W dniach 16-29 września Grupa Deutsche Post DHL organizuje swój coroczny Światowy Dzień Wolontariusza, podczas którego pracownicy mają okazję zaprezentować swoje zaangażowanie społeczne i podjąć działania w charakterze wolontariuszy. Ich wysiłki będą odzwierciedlone w tysiącach projektów lokalnych społeczności, w ramach których realizowane są różne działania, począwszy od mentoringu, pomocy uchodźcom i ochrony środowiska, poprzez budowę domów dla rodzin znajdujących się w niekorzystnej sytuacji oraz pomoc osobom kończącym naukę w zwiększeniu ich szans na zatrudnienie. Pracownicy Grupy, poświęcając swój czas i umiejętności, służą społeczeństwu i środowisku na swój własny, indywidualny sposób. Wszystkie projekty są zgodne z inicjatywami GoGreen (ochrona środowiska), GoHelp (zarządzanie kryzysowe) i GoTeach (poprawa szans edukacyjnych i szans na zatrudnienie), które składają się na strategię zrównoważonego rozwoju Grupy Deutsche Post DHL.

Wolontariat może być potężnym i satysfakcjonującym doświadczeniem. Będąc jednym
z największych pracodawców na świecie, możemy mieć realny wpływ i wprowadzić zmiany w społecznościach na całym świecie. Dlatego zaangażowanie społeczności jest mocno zakorzenione w naszej strategii jako nasz główny cel
mówi Monika Schaller, Wiceprezes ds. komunikacji korporacyjnej i odpowiedzialności społecznej w Grupie Deutsche Post DHL.

Grupa stworzyła Fundusz „Living Responsibility Fund”, którego misją jest finansowe wsparcie lokalnych inicjatyw, organizowanych i wdrażanych przez pracowników DHL we współpracy z organizacjami non-profit. Aplikując do programu można uzyskać od 500 do 4000 euro dofinansowania do realizacji projektu.

Jestem naprawdę pod wrażeniem ilości czasu i energii, nie wspominając o pasji i zaangażowaniu naszych pracowników w projekty społecznemówi Schaller. – Ich działalność wolontariacka tworzy prawdziwą wartość dla naszej firmy, podobnie jak ich inspirujące doświadczenia. Na tym właśnie polega wolontariat.

Może ci się spodobać również

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. AkceptujDowiedz się więcej