3.8 C
Warszawa
niedziela, 21 kwietnia, 2024

Zmiany w fabryce w Gustavsburgu

Miejsca pracy w zakładzie w Gustavsburgu mają zostać zapewnione dzięki strategicznemu partnerstwu i długoterminowym umowom o dostawy 

MAN Nutzfahrzeuge planuje przekształcenie zakładów w Gustavsburgu  w centrum kompetencyjne w zakresie obróbki plastycznej. Tym samym zapewnione zostaną długoterminowe zlecenia dla tego zakładu. Aktualnie przedsiębiorstwo próbuje wyodrębnić jednostkę produkującą elementy tłoczone, tak aby zawiązać Joint Venture ze spółką Hörmann Beteiligungs KG.

  • Pełne otwarcie zakresu obróbki plastycznej na wolną konkurencję zapewni stałe zatrudnienie w zakładzie w Gustavsburgu. Zakład w Gustavsburgu będzie mógł dzięki temu lepiej orientować się w rynku i jednocześnie zostanie włączony do przemysłowej koncepcji motoryzacyjnej Grupy Hörmann [Hörmann Gruppe] -, oświadczył Lars Wrebo, członek zarządu MAN Nutzfarzeuge odpowiedzialny za produkcję i technologiie. Dzięki większej niezależności nowego przedsiębiorstwa łatwiej można będzie pozyskać nowe grupy klientów. Już teraz zakład ten wypracowuje istotną część swego obrotu z innymi klientami. W Gustavsburgu zatrudnionych jest około 750 pracowników.

W nowo tworzonej spółce swoje udziały będą miały MAN Nutzfahrzeuge i Grupa Hörmann. Grupa Hörmann zatrudnia ok. 5.500 pracowników i w roku finansowym 2006 osiągnęła obrót na poziomie 600 milionów euro. W roku 2005 przejęła ona już zakłady MAN-a w Penzbergu. W Gustavsburgu zamierza ona rozszerzyć działy dystrybucji i techniki oraz rozbudować ich kompetencje w zakresie produkcji komponentów stalowych do zastosowań motoryzacyjnych. – Istniejący w Gustavsburgu know-how i stosowane technologie stanowią idealne rozszerzenie naszych kompetencji – podkreśla Heinz Runte, członek zarządu spółki Hörmann Beteiligungs KG.

e-logistyka.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili