22.9 C
Warszawa
środa, 22 maja, 2024

Wyższe pensje menedżerów łańcuchów dostaw

Na kanadyjskim rynku łańcuchów dostaw pojawia się coraz większe zapotrzebowanie na wykształconych i doświadczonych menedżerów. Popyt znalazł już odbicie w stale rosnących pensjach tej grupy specjalistów.

Purchasing b2b Magazine wraz z Purchasing Management Association of Canada przeprowadziły w kwietniu i maju coroczne badania pensji. Uczestniczyło w nich ponad 2000 menedżerów łańcuchów dostaw z całej Kanady.

Średnia pensja badanej grupy wynosiła 71 200 dolarów rocznie, co stanowiło 4,6 proc. wzrost w stosunku do roku 2006. Osoby posiadające specjalne uprawnienia nadawane przez Purchasing Management Association of Canada, zarabiały średnio 86 500 dolarów, natomiast osoby bez tych uprawnień – 66 000 dolarów.

– Profesjonalnie wykształceni menedżerowie zarabiają coraz więcej – mówi Robert Dye, prezes PMAC. – Co ważniejsze, różnica w zarobkach osób świetnie wykształconych, w porównaniu do pozostałych menedżerów jest coraz większa – dodaje.

Pod względem geograficznej różnicy w zarobkach, najgrubszymi portfelami cieszą się menedżerowie w Albercie, którzy zarabiają średnio 79 800 dolarów rocznie. Na drugim miejscu jest Quebec (72 700), później Ontario (69 600), British Columbia (68 000), Manitoba ex aequo z Saskatchewan (66 000), a na samym końcu prowincje atlantyckie (56 800).

Interesujący podział wysokości zarobków występuje również przy porównaniu poszczególnych branż, w których pracują menedżerowie ds. łańcuchów dostaw. Najbardziej opłacalne są usługi (73 700), po których następuje, co ciekawe, praca dla rządu (68 400), tuż za nią produkcja (67 900), branża zdrowotna (64 700) i edukacja (62 200).

Średni wiek badanych osób wyniósł 42 lata, przy średnim, 13,5 letnim doświadczeniu. Ozanaczo to, że większość menedżerów rozpoczęło pracę w tej dziedzinie przed osiągnięciem 30 roku życia.

Ponad połowa respondentów zapewniała, że pracuje na obecnym stanowisku od co najmniej 5 lat. Wielu przeszło z innych branż: inżynierii, marketingu, czy księgowości.

Średnie wynagordzenie osób o doświadczeniu poniżej 5 lat wyniosło rocznie 69 100 dolarów. Są to jednaj najczęściej osoby, które pracowały już wcześniej w innych branżach.

– Osoby takie dorobiły się swojej pozycji wcześniej – mówi Dye. – Branża poszukuje wykształconych pracowników, co często zachęca osoby z odpowiednim wykształceniem, a pracujące na innych rynkach, do zmiany zawodu – dodaje.

e-logistyka.pl

źródło: Newswire

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili