21.8 C
Warszawa
czwartek, 23 maja, 2024

Wyprzedzić kryzys

Kryzys finansowy, innowacje, bezpieczeństwo energetyczne – to główne tematy zakończonego w zeszłym tygodniu V Ogólnopolskiego Kongresu MBA. W jego ramach prelekcję wygłosił Rafał Brzoska, prezes spółki In Post, który przekonywał, że również w trudnych czasach można pozyskać fundusze na inwestycje.

– Dziwi mnie to, że tak wiele firm nie widzi pieniędzy które leżą na ziemi. Złożyliśmy siedem wniosków o dofinansowanie z UE. Wszystkie zostały przyjęte, a kwota  którą z tego tytułu otrzymaliśmy to  30 mln zł. Na rozpatrzenie czeka kolejne 15 wniosków i jestem przekonany, że połowa na pewno się przyjmie – mówi prezes Brzoska.

W kryzysie wygrywają firmy, które nie boją się innowacji i gdy konkurencja przyjmuje strategię biernej obrony, pojawia się dla innowatorów zielone światło.

Jak zapewnił prezes In Postu, jego spółka jako jedna z nielicznych polskich firm odnosi sukcesy na rynku ukraińskim. Wprowadza innowacje takie jak np. paczkomaty, pozwalające odebrać paczkę przez 24 godziny na dobę.

Kryzys jest również szansą dla małych firm, posiadających skróconą ścieżkę decyzyjną, a więc mogących elastycznie dostosowywać się do potrzeb rynku.

Michał Krzak
e-logistyka.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili