Wyniki finansowe Kuehne + Nagel

Pomimo rosnących problemów gospodarki światowej, grupa Kuehne + Nagel osiągnęła wzrost powyżej średniej rynku i tym samym dobre wyniki w pierwszej połowie 2008 roku.

W porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku obrót wzrósł o 7.3 % (10.3% wykluczając obecny wpływ i przejęcia) i wynosi 10,700 mln CHF.

EBITDA wzrosła o 12,3 % (15.7% wykluczając obecny wpływ i przejęcia) do wysokości 530 milionów CHF; marże wzrosły z 4,7 do  5,0 %. Zysk netto wzrósł o 14,5 % (20,6 % wykluczając obecny wpływ i przejęcia) i wynosi 308 milionów CHF.

– Byliśmy w odpowiednim czasie przygotowani na możliwość zwolnienia rynku, skupiając się dokładnie na kosztach zarządzania i wzroście zysków – mówi Klaus Herms Członek Zarządu Kuehne + Nagel International AG. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku pierwszego półrocza, który ponownie potwierdza słuszność i stabilność wybranego przez nas modelu biznesowego w czasie  problemów ekonomicznych.

Spedycja morska

Kontynuacja kryzysu związanego z kredytem na rynku Stanów Zjednoczonych, rosnące ceny paliwa oraz innych towarów, a także dampingowe wydatki konsumentów spowolniło globalny wzrost kontenerów między 4 a 5%. Mimo tego Kuehne + Nagel z międzynarodową siecią połączeń i serwisem dodanym zwiększyło wolumen kontenerów o 7,4%. Grupa osiągnęła silny wzrost na kierunkach z Ameryki Północnej do Europy i Azji. Jednakże wzrost na kierunku Azja – Europa zwolnił. Silny wpływ na  rozwiązania  informatyczne firmy  w spedycji morskiej firmy, wraz ze wzrostem produktywności i dokładne zarządzanie kosztami, przyczyniły się do wzrostu wyniku operacyjnego o 12,2%.

Spedycja lotnicza

Globalny rynek spedycji lotniczej w rezultacie wzrostu cen paliwa i zwolnienia ekonomii, wzrósł poniżej 3%. Podczas gdy KN również odnotowało słabszy wzrost w drugim kwartale, tonaż wzrósł o 11,4% w pierwszej połowie roku. Wydajność kosztów, nowe kontrakty i wzrost istniejących biznesów wpłynęły na dobry rozwój, który jest również zauważalny we wzroście wyniku operacyjnego o 20,6%. Marża EBITDA osiągnęła rekordowy wynik na poziomie 6,1 % ( 2007 ; 5,6%)

Spedycja drogowa i kolejowa

W biznesie spedycji drogowej, wzrost istniejących kontraktów i podwyższenie  wolumenu ładunków a także rozwój europejskiej sieci połączeń znacząco wpłynęło na wynik firmy. Rozwiązania dystrybucji dedykowanej dla sektora hi – tech znacząco odbiły się na wzroście obrotów o 13,8% w porównaniu z rokiem ubiegłym. Lepsze możliwości utylizacyjne pomogły w osiągnięciu zwyżki wyniku operacyjnego o 8,7%. Pomimo kontynuowaniu inwestycji w standaryzację operacji informatycznych, marża EBITDA pozostała stabilna na poziomie 1,7%. Integracja firmy Corders& Simon oraz G.L. Kayser, przejęta przez Kuehne + Nagel w 2007 roku , przebiega zgodnie z planem. Przejęcia w południowo zachodniej Europie, przyszłe wzmocnienie biznesu, odbije się na wynikach w drugiej połowie tego roku. 

Logistyka kontrktowa

Działalność logistyki kontraktowej przez korzyści wynikające z globalnych celów biznesowych, pozostaje stabilna na wysokim poziomie pomimo niekorzystnych warunków ekonomicznych.
Obrót netto wzrósł o 5,9%. Główne kontrakty które zostały podpisane z firmą Airbus oraz Beiersdorf ilustrują dobrą kondycję Kuehne + Nagel na rynku i innowacyjne podejście do biznesu. Dokładne zarządzanie kosztami pomogło wpłynąć korzystnie na wynik operacyjny o 11,0%. Marża wzrosła z 5,2% na 5,5%.


Przewidywania

Biorąc pod uwagę niekorzystny zachowania ekonomiczne w drugiej Polowie 2008 roku, zarząd Kuehne + Nagel International AG przewiduje wolniejszy wzrost stawek na rynku usług logistycznych. Ze względu na globalną sieć połączeń oraz konkurencyjny pakiet usług, firma pomimo tego przewiduje korzyści płynące z globalizacji i dobrych przepływów. Wysoka elastyczność, struktura kosztów transparentnych i silne podłoże finansowe spowodują szybkie zaadoptowanie Grupy do zmian oraz konsekwentne powiększanie możliwości biznesowych.
 

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili