Wynik finansowy firmy Schenker

Schenker uzyskał dwucyfrowy wzrost we wszystkich obszarach swojej działalności w głównych regionach gospodarczych świata. Specjalny nacisk firma kładzie na przyszłe rynki w logistyce kontraktowej.

Schenker, dostawca usług logistycznych należący do grupy Deutsche Bahn AG, utrzymuje trend wzrostowy. Od czasu połączenia z grupą Deutsche Bahn w 2002 roku, firma ponad dwukrotnie zwiększyła swoje przychody ze sprzedaży – z 6,2 mld Euro do 13,2 mld Euro w poprzednim roku.

  • Udowodniliśmy, że jesteśmy w pełni zdeterminowani aby wykorzystać nasze szanse na rosnącym rynku logistycznym – mówi Dr Norbert Bensel, Prezes Zarządu DB Logistics.

Schenker zajmuje pierwsze miejsce wśród europejskich operatorów transportu lądowego, drugie miejsce w globalnych usługach lotniczych oraz trzecie miejsce w globalnym transporcie morskim. W ubiegłym roku firma Schenker wzmocniła swoją silną pozycję we wszystkich obszarach działalności.

Dzięki przejęciu BAX Global, a także utrzymaniu wzrostu na poziomie 17 procent, firma znacznie poprawiła swoją pozycję na trzech kluczowych rynkach: w Europie przychody ze sprzedaży wzrosły z 7,2 do 9 mld Euro, w Ameryce z 0,8 do 1,9 mld Euro, zaś w Azji z 0,8 do 2,2 mld Euro. Dr Marco Schröter, Dyrektor Finansowy Schenker AG, powiedział: – Wielu z naszych konkurentów dopiero w tej chwili podejmuje kroki w celu umocnienia swojej pozycji w rozwijających się regionach świata. Klienci Schenkera mają łatwiejszą sytuację, bowiem już od dawna korzystają z funkcjonujących, globalnych sieci z wykorzystaniem wszystkich rodzajów transportu.

Na przykład w Hongkongu firma Schenker jest obecna już od 40 lat, zaś na gwałtownie rozwijającym się rynku chińskim Schenker dysponuje dobrze zorganizowaną siecią obejmującą obecnie 70 oddziałów i niemal 3,5 tys. pracowników. Z sieci korzystają głównie firmy z branży dóbr konsumpcyjnych i automotive jak również dostawcy sektora high-tech.

DB Logistics planuje dalszy rozwój swoich międzynarodowych sieci w celu zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania na zintegrowane usługi logistyczne. W sposób priorytetowy firma traktuje dalszy rozwój logistyki kontraktowej.

  • Badania wykazały, że w tej „królewskiej” gałęzi logistyki sam rynek niemiecki – w wyniku rozwoju outsourcingu – wykazuje potencjał na 67 mld Euro, z której to kwoty jest obecnie wykorzystywanych tylko 23 procent. Stąd też planujemy zintensyfikować nasze wysiłki w tej dziedzinie. Jeśli chodzi o plany średnioterminowe, zamierzamy awansować do pierwszej piątki światowych liderów wśród dostawców usług logistyki kontraktowej – mówi Bensel.

e-logistyka.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili