22.9 C
Warszawa
środa, 22 maja, 2024

Umowy deweloperskie – komentarz

Boom mieszkaniowy w Polsce trwa kolejny rok, mimo że ceny za m kw są już bardzo wysokie. Utrzymujący się wzrost cen oraz duży popyt, to nie jedyne bariery dla chcących kupić nowe mieszkanie. 

W ostatnim czasie UOIKiK przeanalizował około 200 umów stosowanych przez deweloperów, które okazały się kolejną barierą dla kupujących własne M. Efektem kontroli było około 25% stosowania złych praktyk przez deweloperów.

Umowy deweloperskie są integralną częścią zabezpieczenia interesów klienta. Powinny służyć przede wszystkim klientowi i nie powodować utrudnień związanych z ostatecznym odbiorem mieszkania. Z naszej strony przestrzegamy ustalonych terminów realizacji inwestycji bez restrykcyjnych klauzuli waloryzacyjnych – uwzględniających wzrost kosztów budowy mieszkania z powodu inflacji czy też zmian w obowiązującym prawie podatkowym. Niedopuszczalne jest zastrzeżenie prawa do zmiany cen zakupu po podpisaniu umowy.

Aura Park jest pierwszą inwestycją Mill-Yon Sp. z o.o. w Polsce, należącą do holdingu ILDC. To luksusowe osiedle w Wilanowie – najbardziej prestiżowej dzielnicy Warszawy.

Inwestycja została podzielona na 4 etapy. Pierwsze dwa zakończą się w marcu 2008 roku i kwietniu 2009 roku, kolejne w styczniu i lipcu 2010 roku. Aktualnie sprzedano 90% mieszkań z I etapu inwestycji osiedla Aura Park. Sprzedaż II etapu rozpoczęła się w czerwcu.

Yael Rothschild
Prezes Zarządu Mill-Yon Sp. z o.o.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili