Tulipan Park Gliwice – ukończona II faza

W chwili obecnej inwestycja składa się z 4 budynków, w 70% już wynajętych. Pozostałe powierzchnie magazynowe klasy A są dostępne do wynajęcia od zaraz.

Atuty Tulipan Park Gliwice, tj. jego lokalizacja i perspektywa dalszej rozbudowy zostały potwierdzone dużym zainteresowaniem na rynku. Oferowana powierzchnia przeznaczona jest do prowadzenia dwojakiej działalności biznesowej: magazynowania i lekkiej produkcji. Do grona najemców – producentów Tulipan Park Gliwice należą Pregis (globalny producent innowacyjnych opakowań) oraz Plastic Omnium (producent części wyposażenia zewnętrznego dla przemysłu samochodowego). Logistyczne i dystrybucyjne wykorzystanie powierzchni reprezentowane jest przez Helion (polskie wydawnictwo książkowe), Brenntag (dystrybutora surowców chemicznych dla przemysłu), Decathlon (dystrybutora sprzętu sportowego), jednego z największych na świecie producentów elektronarzędzi i akcesoriów oraz firmy logistyczne – Rhenus Freight Logistics i Schenker.

Ogromną zaletą Tulipan Park Gliwice jest jego strategiczna lokalizacja na Górnym Śląsku, w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A4 łączącej Kraków z Wrocławiem i zachodnią granicą Polski oraz drogi krajowej nr 88. W odległości kilka kilometrów od Parku znajdzie się przyszłe skrzyżowanie autostrad A1 i A4.

Tulipan Park Gliwice jest położony na terenie 48 ha i docelowo będzie oferował 200 000 m2 nowoczesnej powierzchni przeznaczonej na magazyny i lekką produkcję. Minimalne moduły do wynajęcia zaczynają się od 4 000 m2 i mogą zostać zaprojektowane oraz wybudowane zgodnie ze szczegółowymi wymaganiami najemcy, łącznie z możliwością umieszczenia pomieszczeń biurowych na antresoli. Dogodny system komunikacyjny w Parku obejmuje szerokie drogi wewnętrzne i place manewrowe dla samochodów dostawczych, jak również odpowiednią ilość miejsc parkingowych dla klientów i pracowników Parku.

Standardowa specyfikacja techniczna dla budynków magazynowych obejmuje bramy wjazdowe, doki przeładunkowe z rampami samopoziomującymi, 10 m wysokość netto, wytrzymałość posadzki 5 t/m2, siatkę słupów 22,5 x 12 m i instalację tryskaczową w systemie ESFR. Powierzchnie biurowe i socjalne mogą zostać zaprojektowane i zbudowane zgodnie z wymaganiami najemców

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili