8.4 C
Warszawa
piątek, 19 kwietnia, 2024

Trendy: łańcuch dostaw według FedEx

Rosnące znaczenie IT oraz łańcuchów dostaw nie może być bagatelizowane. Dzięki nim firmy szybciej dostosowują się do zmieniających się warunków ekonomicznych – twierdzą szefowie FedEx.

Fred Smith już 35 lat temu wprowadził do usług firmy FedEx ekspresową dostawę przesyłek i w wywiadzie dla Financial Timesa potwierdził, że zarządzenie łańcuchem dostaw ma kluczowe znaczenie dla odnoszenia zysków przez firmy.

  • Dzisiaj w większości przypadków mamy lepszą informację zarówno w punktach sprzedaży, jak również i poszczególnych etapach dostawy. Dlatego, kiedy pojawia się recesja i zmniejsza się popyt, dzięki dobrej transmisji danych, proces w większym stopniu dostosowuje się do zaistniałej sytuacji gospodarczej i spowolnienie nie jest już takie dotkliwe- mówi Smith.

FedEx od momentu założenia w 1971 roku w Little Rock, w stanie Arkansas zwraca szczególną uwagę na zagadnienia związane z łańcuchami dostaw.

Źródło: Mikrofax, 17.11.2006

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili