9.9 C
Warszawa
wtorek, 23 kwietnia, 2024

The Fresh Connection Open Competition po raz drugi w Polsce

 


Warsztat “Zarządzanie Sytuacją Kryzysową w SCM” i międzynarodowe zawody w zarządzaniu łańcuchem dostaw 2015.


 


The Fresh Connection Open Competition po raz drugi wkracza na polski rynek. Na zwycięzców polskiej edycji, oprócz możliwości uczestnictwa w światowym finale, czeka również dodatkowa nagroda o wartości 60 tysięcy złotych.


 


Tegoroczna czwarta edycja zawodów zarządzania łańcuchem dostaw pomiędzy zespołami z firm z całego świata zakończyła się ogromnym sukcesem polskiej drużyny. We wrześniu 2014 jedenastu finalistów* walczyło o tytuł The Fresh Connection World Champion, który przypadł w udziale właśnie Polakom.Zwycięzcą światowego finału 2014 została firma SPX Flow Technology Poland z Bydgoszczy.


MPM Productivity Management był partnerem tego wydarzenia w Polsce w roku bieżącym i zaprasza do kolejnej edycji: TFC Open Competition 2015.


 


Edycja 2014 przyciągnęła 300 zespołów z 30 krajów (łącznie ponad 1500 uczestników), w tym 15 zespołów z Polski (3M, Bahlsen, Dell Polska, Delphi Poland, Drahtzug Stein, FOB-DECOR, Nidec Motors & Actuators (Poland), PepsiCo – Frito Lay, PepsiCo – Pepsi Cola General Bottlers, PKN Orlen, Politechnika Rzeszowska, SPX Flow Technology Poland, Valeo).


 


Dołącz do najlepszych – start programu: marzec 2014 (warsztaty przygotowujące do zawodów: Kraków, Poznań, Warszawa).


więcej…


 


The Fresh Connection (TFC) to innowacyjna symulacja ‘web-based business’ angażująca uczestników w podejmowanie strategicznych decyzji w procesie zarządzania przedsiębiorstwem (nazwanym właśnie The Fresh Connection) produkującym soki owocowe. Decyzje do podjęcia przez uczestników symulacji są tożsame z rzeczywistymi dylematami z którymi pracownicy spotykają się w codziennej pracy. Pracując w zespołach czteroosobowych, uczestnicy reprezentują cztery piony firmy: sprzedaż, zakupy, łańcuch dostaw i finanse. Wirtualna firma stoi w obliczu spadku wydajności, kierownictwo firmy musi jak najszybciej wydostać firmę z kłopotów. To środowisko wysokiego ciśnienia, w którym skuteczne zarządzanie łańcuchem dostaw jest kluczem do sukcesu. Zrozumienie połączeń pomiędzy poszczególnymi funkcjami i współpraca są kluczowymi elementami sukcesu całego przedsiębiorstwa.


 


W temacie tak ważnym jak zarządzanie łańcuchem wartości nie wystarczy powiedzieć ludziom, co należy zrobić. Ludzie muszą tego doświadczyć.


 


Dzięki The Fresh Connection zespoły ćwiczą swoje umiejętności zarządzania łańcuchem dostaw, kształtują postawy, dzięki którym ich praca jest naprawdę efektywna i wypracowuje taką kulturę współpracy, której pozytywne efekty mogą być widoczne przez lata.


 


Udział w Open Competiton – warsztatach i międzynarodowych zawodach w zarządzaniu łańcuchem dostaw to 70% kształtowania postaw odpowiedzialnych za efektywne zarządzanie łańcuchem dostaw, 20% ćwiczenia umiejętności związanych z pracą w łańcuchu wartości, 10% wiedzy. Odwracamy proporcje klasycznych szkoleń i uczymy przez doświadczanie.


 


Program składa się z dwudniowych warsztatów (Kraków, Poznań, Warszawa – marzec 2015) opartych o zaawansowany symulator przedsiębiorstwa produkcyjnego The Fresh Connection i następnie sześciu tygodni dostępu do symulatora online (kwiecień – czerwiec 2015), podczas których uczestnicy pracując w środowisku bardzo zbliżonym do rzeczywistego, ćwiczą swoje umiejętności związane z ustaleniem, planowaniem oraz wdrażaniem strategii poprzez adekwatne działania operacyjne.


 


Zarządzasz wirtualną firmą, ale współzawodniczysz z rzeczywistymi zespołami!


 


Praca na symulatorze jest stymulowana przez atmosferę rywalizacji – w tym samym czasie ponad 300 zespołów z całego świata podejmuje te same wyzwania stawiane przed uczestnikami Open Competition. Wszystkie zespoły uczestniczące w symulacji współzawodniczą na poziomie międzynarodowym. Jeden polski zespół weźmie udział w finale w Amsterdamie.


Zwycięska drużyna z Polski, która będzie reprezentować nasz kraj podczas finału otrzyma również wyjątkową nagrodę: sześciodniowy Warsztat scSynergy 2015 dla swojego zespołu i kolegów z firmy, oparty o symulator The Fresh Connection. Wartość tej nagrody to 60 tysięcy złotych.


 


Udział w Open Competition motywuje zespół do:


  • planowania swoich działań
  • systematycznej (!) pracy
  • pro-aktywnego działania, poszukiwania rozwiązań
  • determinacji w osiąganiu najlepszych wyników


 


W efekcie ukształtuje się zespół, który będzie potrafił wykorzystać te umiejętności w swojej firmie i przełoży wypracowaną kulturę współpracy na swoją codzienność.


 


Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami: http://www.mpm24.com/open-competition/


 


 


*Świat: między innymi AkzoNobel, Bosch und Siemens Hausgeräte, Coca Cola, DuPont, FrieslandCampina, Fuji Xerox, Johnson and Johnson, Mondelez

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili