5.6 C
Warszawa
poniedziałek, 22 kwietnia, 2024

Szukasz pracy? Działaj w społeczności

Biznes związany ze społecznościami internetowymi rośnie. Jednym z powodów jest wykorzystywanie społeczności do poszukiwania pracy. Podobnie jak w przypadku standardowej rekrutacji, nie chodzi o to co wiesz, lecz kogo znasz.

Jak mówi Tess Vigeland z Marketplace, wypowiadanie się w sprawie planów zmiany pracy w Internecie może być ryzykowne. Nie wszyscy chcą, aby ich szef przeczytał na MySpace esej pod tytułem "Dlaczego odejdę".

czytaj dalej>>

""Jednak odpowiednio używane, społeczności mogą okazać się bardzo dobre dla kariery.

Jak wygląda obecnie proces rekrutacji?

– Dobry rekruter żyje online – mówi Mark Gentry, specjalista ds. rekrutacji.

Taki jest trend i działy HR muszą się do niego dostosować, gdyż stare sposoby poszukiwania pracy odchodzą do lamusa.

– Obecnie, jeśli wyślesz mi swoje CV w kopercie, istnieje tylko mała szansa, że je otworzę. A jeśli już, to pierwszą moją czynnością będzie sprawdzenie, gdzie jesteś w Internecie. Jeśli nie ma Cię online, to zacznę się zastanawiać, czy jesteś na bieżąco z rynkiem, czy wiesz co się dzieje w świecie? – dodaje Gentry.

Jeśli istniejesz w sieci, jest duża szansa, że rekruterzy tacy jak Mark Gentry mogą Ci pomóc. Mark znalazł już pracę kilku tysiącom osób, których profile znajdowały się w portalach społecznościowych, takich jak Facebook, MySpace, Ryze, Xing i LinkedIn.

Należy pamiętać o kilku zasadach. Tworząc sieć znajomych, nie powinno się skupiać na jej wielkości, a raczej na jakość. Nie powinniśmy mieć zbyt dużo znajomych, co może zostać odebrane jako spędzanie zbyt dużo czasu online. Z drugiej strony nie powiino ich być za mało, gdyż to może świadczyć o słabych relacjach z ludźmi.

Jak uważa Misiek Piskorski z Uniwersytetu Harvarda, najlepiej gdy liczba znajomych zawiera się w przedziale 100 – 500. Największym zainteresowaniem rekrutujących cieszą się osoby obecnie pracujące.

źródło: Marketplace

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili