Strona główna Wiadomości Łańcuch Dostaw SPX Flow Technology Poland Mistrzem Świata The Fresh Connection

SPX Flow Technology Poland Mistrzem Świata The Fresh Connection

Prestiżowy tytuł „The Fresh Connection World Champion” został przyznany reprezentacji z Polski, firmie SPX Flow Technology Poland  w składzie: Dariusz Maciejewski, Dariusz Młodzikowski, Piotr Gugała, Sławom


Nagrodą za zajęcie pierwszego miejsca jest kurs na Massachusetts Institute of Technology w Bostonie: Supply Chain Management – Driving Strategic Advantage.


 


Finał w Dubaju był zwieńczeniem kilkumiesięcznych rozgrywek ponad 300 zespołów z całego świata. W ostatecznych czterech rundach zawodów, w których brało udział 11 reprezentacji, zespół  SPX Flow Technology Poland, który z ważonym wynikiem ROI 43,3%  pokonał graczy między innymi z takich firm jak: Friesland Campina z Holandii, Coca-Cola (Chiny), Bosch und Siemens Hausgeräte (Niemcy) czy Fuji Xerox (reprezentacja Australii), prowadzenie obejmując już w rundzie trzeciej zawodów, osiągając wówczas ważony ROI 39,4%. Dla lepszego zobrazowania sukcesu zespołu z Polski warto wspomnieć, że skala wyników sięgała nawet wartości ujemnych: -14,3%.


 


The Fresh Connection to innowacyjna symulacja ‘web-based business’ angażująca uczestników w podejmowanie strategicznych decyzji w procesie zarządzania przedsiębiorstwem. Decyzje do podjęcia przez uczestników symulacji są tożsame z rzeczywistymi dylematami z którymi pracownicy spotykają się w codziennej pracy. Pracując w zespołach czteroosobowych, uczestnicy reprezentują cztery piony firmy:  sprzedaż, zakupy, łańcuch dostaw i finanse. Ich wirtualna firma stoi w obliczu spadku wydajności, zatem kierownictwo firmy musi jak najszybciej wydostać firmę z kłopotów. To środowisko wysokiego ciśnienia, w którym tylko skuteczne zarządzanie łańcuchem dostaw jest kluczem do sukcesu. O zwycięstwie decyduje wygenerowanie najlepszego zwrotu z inwestycji (ROI) poprzez zarządzanie kluczowymi wskaźnikami wydajności i celów swojego zespołu.


 


Międzynarodowe zawody dla osób związanych z zarządzaniem łańcuchem dostaw, oparte o symulator TFC były organizowane po raz czwarty. W Polsce wydarzenie to odbyło się po raz pierwszy (polskim partnerem zawodów jest firma MPM Productivity Management) – wzięło w nim udział 15 zespołów reprezentujących następujące firmy: 3M, Bahlsen, Dell Polska, Delphi Poland, Drahtzug Stein, FOB-DECOR, Nidec Motors & Actuators (Poland), PepsiCo – Frito Lay, PepsiCo – Pepsi Cola General Bottlers, PKN Orlen, Politechnika Rzeszowska, Valeo oraz SPX Flow Technology Poland.


 


W czerwcu br. SPX Flow Technology Poland został zwycięzcą rozgrywek krajowych (zawody online połączone z warsztatami kwalifikacyjnymi i szeregiem seminariów poświęconych symulatorowi TFC prowadzonych przez MPM) i tym samym został polskim reprezentantem w Dubaju.


 


Polskiej drużynie należą się gratulacje za ogromny wkład pracy w zwycięstwo i udowodnienie, że wiedza procentuje oraz wielkie podziękowania za dostarczenie wielu emocji wszystkim osobom wierzącym w zwycięstwo firmy SPX.