22.9 C
Warszawa
środa, 22 maja, 2024

Spółka PKP CARGO zawarła kontrakt z Zakładami Azotowymi w Tarnowie

Spółka PKP CARGO podpisała umowę na kompleksową obsługę kolejowych przewozów towarowych z Zakładami Azotowymi w Tarnowie – Mościcach S.A. Przychody PKP CARGO S.A  z tytułu realizacji umowy szacuje się na ponad 36 mln złotych. Kontrakt został zawarty na okres od 1 marca 2007 r. do 29 lutego 2008 roku. 

Umowa obejmuje przewiezienie przez PKP CARGO S.A. ponad 1 mln ton ładunków, m.in. węgla kamiennego, nawozów sztucznych, artykułów chemicznych i soli przemysłowej. 

  • Choć z Zakładami Azotowymi w Tarnowie współpracujemy już od wielu lat, to po raz pierwszy zawarta między nami umowa obejmuje kompleksową obsługę przewozową. Cieszymy się, że Klient docenił nasz profesjonalizm, a nasza oferta okazała się bardziej atrakcyjna od oferty konkurencji. Ponadto kontrakt obejmuje przewóz 420 tys. ton węgla, który dotychczas realizowany był przez  prywatnego przewoźnika – powiedział Kazimierz Murawski, Członek Zarządu, Dyrektor ds. Marketingu i Handlu PKP CARGO S.A.

Nawozy azotowe przeznaczone na eksport będą transportowane koleją do portów morskich. Niezbędny do produkcji nawozów – amoniak bezwonny – będzie importowany m.in. przez kolejowe przejście graniczne w Medyce.

e-logistyka.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili